Egy kapcsolat vége

Egy kapcsolat vége

The End of the Affair

1946 egy esõs éjszakáján véletlenül találkozik két férfi: egy regényíró hosszú évek után viszontlátja egykori szeretõje férjét. Mindketten szeretik Sarah-t, mindketten féltékenyek rá, és egyikük sem érti õt. Sarah két évvel ezelõtt egy szó magyarázat… Több

Rendező: Neil Jordan
Író: Graham Greene
Forgatókönyvíró: Neil Jordan
Ország: Amerikai Egyesült Államok, Egyesült Királyság
Premier (HU): 2000.04.27.

2017.11.06 dailyfilmsan

Nekem ez a film közepes. Kiszámítható volt az egész pedig nagyon erőlködött azon hogy fordulatos is legyen a romantikus mellé. Összegezve magamban egyszer megnézhetős nem a legvészesebb.

2015.12.06 VérAlex

Szerintem meg éppen ellenkezőleg. Egészen jól visszaadja a könyv hangulatát. A színészi leosztás meg fantasztikusan jó. Én nagyon élveztem. Végre egy igazi szerelmi dráma. Egy igazán nőszerű nővel és egy férfiszerű férfivel.

2016.04.01 Sziszi

Be kell valljam Jordantől többet vártam. Ez csak egy sima romantikus dráma, holott a regénybeli alakok közt jóval több szenvedélyesség volt. Ez a filmből egyáltalán nem jött le. Kicsit lapos volt, szerintem, és még a színészi játék sem adta vissza azt, amit vártam.

Miranda Richardson és Kristin Scott Thomas egyaránt esélyesek voltak Sarah Miles szerepére, még mielőtt Julianne Moore személyesen írt volna egy levelet Neil Jordan rendezőnek, hogy szeretne játszani a filmben. A módszere végül bevált, neki ajánlották a szerepet. Szerző: rbernadett