A szabadság útjai (2008)

Revolutionary Road

A szabadság útjai

Berto49   2019. 06. 29.

A házasság buktatói

Hogyan válik egy többre hivatott fiatalasszony élete elviselhetetlenné a kisvárosi létezés unalmas, egyhangú körülményei között? Ez a tárgya Sam Mendes 2008-ban készült filmjének. Főhősnek két kitűnő színészt választott, a női főszereplő személye nem is volt kérdéses, hiszen az akkori Mrs. Mendesre, vagyis Kate Winsletre gondolt. A házaspár férfi tagjául pedig Leonardo DiCapriot választotta. Játszottak ők már együtt korábban is, a világsikert elért „Titanic” című filmben. A választás remekül bevált, két felejthetetlen alakítással lett gazdagabb, akik megnézték ezt a filmet. Nem könnyű szórakozás nézni ezt a filmet, mert a nyilvánvaló különbségek ellenére, nemétől függően mindenki a saját személyes problémáival találkozik benne. A témája azonossága okán joggal tekinthető az „Amerikai szépség” párdarabjának, bár az nekem egy fokkal jobban tetszett. Az utolsó jelenet cinikus csattanó; jelzi, hogy általános, mindenkire vonatkozó helyzetről van szó. A „legbölcsebb” dolog, amit tenni lehet: a hallókészüléket a minimumra állítani.

ArpiHajdu és Réci   2017. 02. 12.

Az amerikai kisvárosi álom kritikája

Ha a Titanic a leggyakrabban emlegetett és legszebb romantikus történet, amelyben mellesleg Kate Winslet és Leonardo DiCaprio szerepel, akkor A szabadság útjai ennek a tökéletes ellentéte. Egészen elképesztő eszközöket ragad meg arra a film, hogy az ... teljes kritika»

Deku   2017. 10. 25.

Amúgy se volt jó kedvem de ez még tovább rontotta annyira sületlenség volt. Rém unalmas lett a film. Semmi jó nem jut eszembe róla azon kívül, hogy legalább ennek is van egyszer vége.

Zsceeeka   2015. 04. 20.

A könyv is nagyon tetszett, de filmre víve kapott teljes színt. A két főszereplőre szinte ráöntötték a szerepet (bár tény, hogy elfogult vagyok, mert mindkettőt kedvelem). Többször nézős film nálam.

Loborg   2015. 02. 13.

Szerencsere nem sokban hasonlit a Titanicra. :-) erett film, tizeneveseknrk nem ajanlom, hiteles tortenet, nagyszeru alakitasokkal es emlekezetes jelenetekkel. Nem mondom, hogy nem lehangolo. Nagyon az, de ilyen (is) az elet.

Adepto   2016. 01. 27.

Őszintén szólva nem voltam elragadtatva ettől a filmtől és nem a sötét hangulat,vagy történet miatt, hanem mert korábban láttam egy kicsit hasonló témájú filmet (legalábbis számomra az alaptörténet kapcsán az volt), méghozzá a Blue Valentinet, ami zs... több»

Siriusalias   2015. 10. 15.

Egy igazi lélekromboló film, nagyon nehezen emészthetőnek gondolom, és csak annak ajánlom aki rossz hangulatban van. Nem igazán nem ajánlom semmilyen hangulathoz, de mégis. Szóval.. na mindegy. A jó hangulatot elrontja a rosszat pedig még rosszabbá t... több»

(1926–1992) 1961-ben megjelent könyvét Kate Winslet ajánlotta akkori férjének, Sam Mendes-nek megfilmesítésre.

(Berto49)

Ez Kate Winslet, Leonardo DiCaprio és Kathy Bates második közös filmje a Titanic óta.

Matt Damon esélyes volt Frank szerepére, ám egyeztetési problémák miatt visszalépett a szereptől.

A filmet Mianak és Joe-nak ajánlják. Mia Kate Winslet Jim Threapletontól született lánya, Joe pedig Winslet és Sam Mendes, a film rendezőjének közös fia.

A filmben ugyan nem hangzik el, de regényéből kiderül, hogy a színdarab, amiben April játszik Robert E. Sherwood, 1935-ben íródott, The petrified forrest című munkája, amelynek a női főszereplője arról álmodozik, hogy feladja Usa-beli életét és Franciaországba költözik, akárcsak April.

A könyv megfilmesítésének jogait már 1967-ben eladták, de csak negyven évvel később készült el belőle a film.

(SódóGA)

A film az ötvenes években Amerikájában játszódik. Ekkoriban még a legtöbb államban tilos volt az abortusz.

(SódóGA)

Ez az első film, amiben Kate Winslet April, a második, amiben Leonardo DiCaprio Frank, és a harmadik, amiben Kathy Bates Helen nevű karaktert játszik.

(SódóGA)

A való életben a rendező, Sam Mendes és a női főszereplő, Kate Winslet házasok.

(SódóGA)

A Frank és April gyermekeit játszó gyerekszínészek, Ty Simpkins és Ryan Simpkins a való életben is testvérek.