Revolutionary Road
Berto49

Frank (Leonardo DiCaprio) és April (Kate Winslet) Wheeler hét éve alkotnak egy párt. Irtóznak a középszerűségtől és a megfeleléstől, de kapcsolatuk hamarosan unalmassá és szürkévé válik, amikor a kertvárosba költöznek, hogy felneveljék két gyermeküket. April javaslatára Párizsban akarnak új… Több

Rendező: Sam Mendes
Író: Richard Yates
Forgatókönyvíró: Justin Haythe
Ország: Amerikai Egyesült Államok, Egyesült Királyság
Premier (HU): 2009.01.22. | SkyShowtime (2023.02.14.)

2023.07.14 Ahoj poplacsek

10/10, atyaég, ezt eddig hogy nem láttam?

Azt hittem, az elmúlt húsz évnek már minden fontosabb filmjét sikerült elcsípnem, de ez valahogy kimaradt, érthetetlen. Sam Mendesnek simán a legjobb filmje, és ehhez minden profi segítség a rendelkezésére állt a stábjában. Már az első percekben nyilvánvalóvá válik, hogy profi alkotással van dolgunk, majd a cselekmény elsöprő erővel visz minket végig, az utolsó percig. A forgatókönyv nagyszerű, DiCaprio hozza az élettől megfutamodó férj előbb szerethető, majd ellenszenves, végül szánandó figuráját, Winslet egyértelműen a saját tehetsége okán játszhatja a feleséget, nem azért, mert ekkoriban pont Mendes felesége volt a hétköznapokban – és remekül oldja meg. A mellékszereplők alakításai között is akad néhány igazán nagyszerű, a személyes kedvencem Michael Shannon, aki valósággal sziporkázik a mindenkinél normálisabbnak tűnő pszichiátriai gondozott szerepében. Nagyjából mindenki ismeri A remény rabjai című filmet, az a helyzet, hogy stílusában baromira emlékeztet rá, felidézi ez a film, és nagyon jól áll neki. Mendesnek nyilván nagy példaképe az a rendezés, és filmjéhez az az operatőr és az a zeneszerző rakja hozzá a maga részét, mint Frank Darabont egykori legendás munkájában. Az eredmény magáért beszél, ezt mindenkinek látnia kell, nincs mese.

2017.02.12 ArpiHajdu és Réci

Az amerikai kisvárosi álom kritikája

Ha a Titanic a leggyakrabban emlegetett és legszebb romantikus történet, amelyben mellesleg Kate Winslet és Leonardo DiCaprio szerepel, akkor A szabadság útjai ennek a tökéletes ellentéte. Egészen elképesztő eszközöket ragad meg arra a film, hogy az ... Teljes kritika

2017.10.25 Deku

Amúgy se volt jó kedvem de ez még tovább rontotta annyira sületlenség volt. Rém unalmas lett a film. Semmi jó nem jut eszembe róla azon kívül, hogy legalább ennek is van egyszer vége.

2019.06.29 Berto49

A házasság buktatói

Hogyan válik egy többre hivatott fiatalasszony élete elviselhetetlenné a kisvárosi létezés unalmas, egyhangú körülményei között? Ez a tárgya Sam Mendes 2008-ban készült filmjének. Főhősnek két kitűnő színészt választott, a női főszereplő személye nem is volt kérdéses, hiszen az akkori Mrs. Mendesre, vagyis Kate Winsletre gondolt. A házaspár férfi tagjául pedig Leonardo DiCapriot választotta. Játszottak ők már együtt korábban is, a világsikert elért „Titanic” című filmben. A választás remekül bevált, két felejthetetlen alakítással lett gazdagabb, akik megnézték ezt a filmet. Nem könnyű szórakozás nézni ezt a filmet, mert a nyilvánvaló különbségek ellenére, nemétől függően mindenki a saját személyes problémáival találkozik benne. A témája azonossága okán joggal tekinthető az „Amerikai szépség” párdarabjának, bár az nekem egy fokkal jobban tetszett. Az utolsó jelenet cinikus csattanó; jelzi, hogy általános, mindenkire vonatkozó helyzetről van szó. A „legbölcsebb” dolog, amit tenni lehet: a hallókészüléket a minimumra állítani.

2021.09.19 Ildikó Bacskai

Nagyon tipikus történet remek kidolgozással (és zseniális, akár ehhez a sztorihoz "túl jó" filmzenével, ha lehet ilyet mondani). Tipikus "férj tartja el" a családot társadalmi mézesmáz, alatta a rothadó valósággal. Vicces, hogy a Winslet és DiCaprio ... Több

(1926–1992) 1961-ben megjelent könyvét Kate Winslet ajánlotta akkori férjének, Sam Mendes-nek megfilmesítésre.Szerző: Berto49

Ez Kate Winslet, Leonardo DiCaprio és Kathy Bates második közös filmje a Titanic óta.Szerző: ArpiHajdu és Réci

Matt Damon esélyes volt Frank szerepére, ám egyeztetési problémák miatt visszalépett a szereptől.Szerző: ArpiHajdu és Réci

A filmet Mianak és Joe-nak ajánlják. Mia Kate Winslet Jim Threapletontól született lánya, Joe pedig Winslet és Sam Mendes, a film rendezőjének közös fia.Szerző: ArpiHajdu és Réci