2021.11.02 10:45 LentarSR Olvasottság: 480x
4

Egy gyönyörű munka

SPOILERES kritika!

Az elején leszögezném, hogy a könyvet már olvasom, de még nem olvastam el, csak kis részét. IMAX-ben néztem meg a filmet, és elvarázsolt. Az elején kezdem. Ahogy bemutatják az elején Arrakist, a történet központjául szolgáló helyszínt, nekem az a látvány már egy nagyon jó benyomást keltett. Amint bemutatták, szinte helyből át is váltunk a főszereplőre, aki szerintem remekül formálta meg a karaktert. Az álmait és vízióit remekül mutatja be a film. A “hangot”, ahogy bemutatják, nekem az nagyon is tetszett. Amikor elértünk a híres dobozos jelenethez, az szinte felemelő volt. Utána a cselekmény szép nyugisan folyik. Harci gyakorlat és megbeszélések. Jason Momoa karaktere meg kifejezetten tetszett nekem. Utána, amit következőnek kiemelnék, az az a jelenet, amikor megérkeznek Arrakisra, itt, amit nagyon kiemelnék, az az, ahogy megcsinálták az Ornithoptert. Nagyon jól néztek ki. Ezek után láthatjuk a külvilágiak bázisát úgymond, ez egy kicsi védőpajzzsal fedett terület. A cselekmény sose hagyott unatkozni. Amint leszálltak, már láthattuk is, hogy milyen más mesterkedések vannak a háttérben. És amint kitör a harc, és látjuk, ahogy mindent beleadnak, az szerintem nagyon jó lett. Amikor véget ért a harc, és láttuk, ahogy elmenekültek hárman, akkor se állt meg a cselekmény. Amikor elérnek egy helyre, ahol régen azon mesterkedtek, hogy Arrakis zöld legyen, engem nagyon megfogott. Amit ott láttunk, a Fremenektől harcmodor, az nagyon megfogott. Az utolsó menekülés, az a viharban zseniális volt, viszont itt még visszatérnék Jason Momoa önfeláldozására, ami egy igazi fegyvermesterhez fogható jelenet volt szerintem. A sivatagban való menekülés után viszont most rátérnék arra, akit kihagytam, pedig már volt szerepe, ez nem más, mint a homokféreg. Nagyon tetszett, ahogy megcsinálták őket. Nem tudom leírni, mit éreztem, mikor megláttam őket. A végső élet-halál harc, amivel eldőlt pár dolog, az egy szépen kivitelezett harc volt. Eddig külön nem tértem rá, de nekem nagyon tetszett a harcjelenetek koreográfiája. Nem volt túlbonyolítva, egyszerű és szép volt. Ahol én tartok a könyvben, ott meg szépen követi a történetet. A legvégén kitérnék a Fremenek fegyverére, ami egy szent dolog náluk, és a homokférgek fogából készült.

Egy gyönyörű munka

Én a filmet csak ajánlani tudom mindenkinek, főként azoknak, akik szeretik a jól felépített sci-fi filmeket.

82 Dűne  (2021)

akció | dráma | kaland | sci-fi

Paul Atreides (Timothée Chalamet) egy zseniális és tehetséges fiatal férfi, aki hatalmas tettek véghez vitelére hivatott. Paulnak el kell utaznia az univerzum legveszélyesebb... több»

4