Közösség

Vélemény:

 

66 A Hangya és a Darázs: Kvantumánia

(2023)

A Hangya és a Darázs: Kvantumánia

 
Timon   2023.05.27 18:46
0

Múlt héten láttam, de egy kicsit vártam vele, mert jó sok minden kavargott bennem róla, és ki túl korán ítél… A Marvel 4. fázisa sok minden hozott. Nekem abból mostanra a Shang Chi-film lett a kedvencem, a sorozatok közül pedig a Loki. Ez utóbbi sok kellemes meglepetést hozott, többek között Kangot, legalábbis az egyik variánsát. Ez vagy nagyon eposzi jövőt hoz a franchise-nak, mert elég sok potenciál van a multiverzumokban; vagy pont, hogy nem, mert túl hosszúra nyújtaná, akár a végtelenségig is lehetne, és egy széria, ahol húsznál több film van, ott már inkább szimplán futószalagon érkező termékek sorának érződik, mint történetmesélésnek, pláne, ha több jön évente. Ez a film az egyik variánst hozza be, továbbá sok kemény ütközetet és hirtelen méretváltoztatásokat láthatunk, és pár remek beszólást is hallhatunk. Túl komolynak nem mondanám a filmet, és ezt már akkor sejtettem, amikor egy bizonyos tavaly decemberi film előtt berakták az előzetesét. Ezt a kvantumvilágot jól megcsinálták, bemutatták az ottaniakat, meg sok fantasyt vittek bele, ami már a Marveltől is kicsit soknak érződik. Egyszer elment, kikapcsolódásnak jó lehet, de én nem veszem túl komolyan. Egyelőre bízom a Multiverzum-sagában, de ha így megy tovább, akkor nagyon súlytalan lesz az egész, és a következő Bosszúálló-filmek meg sem fogják tudni közelíteni mondjuk az Endgame szintjét. 6/10