Közösség

Vélemény:

 

85 Locke & Key – Kulcs a zárját

(2020)

Locke & Key – Kulcs a zárját

 
Zoltán384279   2021.10.31 18:43
0

Hosszú idő után végre egy jó Netflix sorozat. Az előzetes után kicsit mást vártam, azt hittem, félelmetes lesz, vagy ilyesmi, de aztán láttam a 13-as korhatárt, és visszavettem az igényeimből. Az elsőre látszik rajta, hogy Stephen Kingnek köze van a dologhoz (még ha csak közvetve is). De a sorozatról lerí, hogy az Az óriási hatással volt rá. A sztori nagyon jól el van találva, a színészi játék is rendben van, csak anyuci meg Gabe volt idegesítő néha. Kicsit sok a felelőtlenség a filmben, de gondolom, ez a gyerekek természetéből fakad. (Pl. attól a perctől kezdve, hogy Dodge nem tudta elvenni Bode-tól a kulcsot, mindenkit próbára kellett volna tenni.) Ja, a szokásos... Ha egy filmről tudod, hogy könyvből készült, ne a könyvet vedd előre! Így csináltam az Az, vagy más filmek esetében is. 2 évad után gondolkozom a könyvek beszerzésének, de nem biztos, hogy meglépem, mert itt sajnos képregényről van szó. És inkább 100 könyv, mint egy képregény. Jó lenne, ha utólag csinálnának egy pár normális könyvet is belőle. De a sorozat 5/5, várom a harmadik évadot.