Közösség

Vélemény:

 

75 Eltűnt

(2023)

Régi gimmick új köntösben

 
erahurka   2023.02.23 10:07
0

Szerettem a Keresést annak idején, de nekem nem ütött annyira, mint sokaknak. Ezért is féltem a – nem is annyira folytatástól, mint inkább – szellemi örököstől. Van, ami csak egyszer jó poén, és úgy tűnt, legutóbb mindent kihoztak a kijelzőn játszódó krimiből. Ezek után kellemes csalódás volt az Eltűnt, mert nem csak megugrották a korábbi film szintjét, még annak hibáin is sikerült itt-ott javítani. Az egész nagyon pörgős, és mégis reálisnak tűnnek mind az események, mind amire és ahogy a lány rájön. A vége felé volt talán kicsit túl sok a jóból, de szerintem működött, nem emlékszem semmire, ami annyira zavart volna, hogy rontson az élményen. És meglepően vicces volt időnként, de mégsem vált komolytalanná. Ami még érdekes volt, hogy milyen jól bemutatta a digitális lét veszélyeit. Nagyon könnyen eljutott a lány egyik profilból a másikba, és tök átlagos dolgokat használt, nem hekkelt semmit. Félelmetes! Amúgy, ha nem moziban nézi az ember, akkor monitoron vagy még inkább laptopon érdemes, mert úgy tuti van valami extra különleges hangulata.