Közösség

Vélemény:

 

74 M.A.S.H.

(1970)

M.A.S.H.

 
ArpiHajdu és Réci   2016.12.22 16:32
0

Hogyan lehet jó háborús vígjátékot csinálni? Kérdezzük meg Robert Altmant! Nem kis hiányosságomat pótoltam be a mai nap, amikor is megnéztem ezt a remekművet a fiatal Donald Sutherlanddel, Tom Skerittel és Elliott Goulddal a főszerepben. Ez a film úgy tud vicces lenni, hogy közben a katonai kórház nem túl kellemes részét is megjeleníti (értsd: műtétek, a maguk naturalizmusával együtt), de hiába vagyunk egy kórházban, végig szórakozunk. Miért? Mert végső soron mindenki csak jól akarja magát érezni, ehhez pedig olyan eszközök is szükségesek, mint a Martini iszogatás, a tisztek megtréfálása, vagy éppen egy rögbimeccs. Altman nagyon jól összerakta ezt a filmet, szuper zene megy alatta (a kedvencem a rögbimeccs alatti Washington Post induló) kiválóbbnál kiválóbb jelenetek jönnek egymás után, s a karakterek is nagyszerűek (főleg Elliott Gould azzal a nagy bajusszal, illetve Radar, aki már előre tudja, mit fog mondani neki a parancsnoka, de azért ő is elmondja). Szinkronosan láttam, de ettől fügetlenül nagyon kíváncsi vagyok az eredeti változatra, no meg az alapul szolgáló regényre is, úgyhogy tovább bővült a várólistás könyveim száma.