2024.01.22 09:28 Interfectorem Sabnock Nézhetetlen Olvasottság: <100x
1

Ótvar és undorító.

Rupert Wainwrightnak rossz napja lehetett, amikor elvállalta a film megrendezését!

Mai napig nem tudom felfogni, hogy ha már megcsinálunk egy ilyen gagyi, nulla produkciót, és végeztünk, nem nézzük vissza?

Ótvar és undorító.

Nem látjuk, mit csináltunk, mit tettünk az eredeti darabbal?

John Carpenter, Debra Hill és a színészek?

Jamie Lee Curtis, Adrienne Barbeau, Janet Leigh, Hal Holbrook...

Ők még színészek voltak, felkészültek, tanultak és hitelesek...

Szégyen, hogy egy amatőr hozzányúl valamihez, aminek nem érti, nem fogja fel a lényegét, mondanivalóját, csak nekiáll, és egy giccses, szirupos, nagy adag sz*rt önt a nyakunkba, és vigyorog egy hatalmasat!

Megcsináltam – gondolta magában!

Hát, cimbora, megcsináltad, de minek?

Plusz amikor Elizabeth elmondja a cincogó hangján, hogy látja a hajót, a vízbe esett embereket...

Egyből majdnem kijött a reggeleim, annyira hiteltelen volt az egész!

Egyetlen pozitívum Maggie Grace formás hátsó popója volt, ami mondjuk semmit nem tett hozzá a produkcióhoz, de legalább egy pillanatra odafigyeltem teljes erővel...

Amúgy színésznőcskénknek olyan bárgyú tekintete van, néha azt hiszem, nem is nagyon tudja merre, és hol van?

Tom Welling pedig teljesen hiteltelen, csak arra figyel, hogy arcélei jól látszódjanak férfias arcán (ami azért azóta már kissé kerekded lett ).

Amúgy semmi sem történik, úgyhogy sztori nem nagyon van, max az 50. perc körül, Selma Blair tesz-vesz az asztalán, és a tengerben található hajkefe felizzik!

Huuuu...

Kegyetlen!

Aztán a füstgépből csak úgy jön A köd, megállíthatatlanul. Villanyvezetékek kiégnek, tüzek gyúlnak, és még mindig van 50 perc...

Szomorú, de még valahogy bírom!

Közben hihetetlen rossz flashbackek, amiktől kinyílik a bicska a zsebemben, már ha lenne!

Majd nagyinál a mosogatóban teljesen indokoltan (sic!) egy halott keze nyúl ki, majd Stevie (Selma Blair) beleesik a kocsijával a tengerbe, és a szellemlányok jól körbeúszkálják, aki dörömböl az ablakon, mintha a Meki előtt várná az elmaradt burgerét!

Szánalmas!

Nathan Hope operatőrnek amúgy figyelni kellett volna, hogy a világosítóknak szóljon, hölgyek, urak, majd a nézők valamit látni is szeretnének a filmből...

Majd azért a kilencvenedik perc tájékán csak feltűnnek meghalt hajósaink A ködben...

Még jó, hogy nem a stáblista után!

Plusz amikor Malone atya (Adrian Hough) a gagyi CGI-nak köszönhetően meghal, na akkor azt mondtam, ezt ülve már nem bírom...

Majd a még gonoszabb apját (Kenneth Welsh) végiggurítja az utcán, hát az kaotikus volt.

És amikor kiderül, hogy Elizabeth már szellem volt, és egy csóktól vissza „meghal”, és elmegy a szellemvilágba Blake kapitánnyal (Rade Serbedzija), akkor azt mondtam, nekem friss levegő kell, vagy egy löket pálinka! Vagy egyszerre mindkettő!

Rossz és ótvar!

És mégis valakik megcsinálták!

Mindez az IMDb-n 39 ezer vélemény után 3,7/10-es, a TMDB-n 676 értékelés után 45%, nálam pedig nézhetetlen és 15%!

Csak mert felpontoztam!

Egy kis bundás mogyoró és szilvás-fahéjas tea...

(meg egy kupica pálinka)

45 A köd  (2005)

horror

A fiatalokat persze hidegen hagyják az efféle múltidéző ceremóniák, pedig ők lesznek azok, akik a városatyák eltitkolt bűneiért fizetni fognak. A tenger felől ugyanis sűrű és... több»

1