2018.10.27 13:45 Márton Olvasottság: <100x
0

Alighanem a legrosszabb Halloween epizód Az átok beteljesül

Minden hosszabbra nyújtott horrorfilm sorozatnak az életében eljön egy olyan rész, amivel a nézője annyira nem tud azonosulni, vagy annyira élvezhetetlennek érzi, hogy egyértelműen ki tudja jelenteni, hogy melyik rész volt a legrosszabb etapja a franchisenak! Na nálam maximálisan ez a rész volt az a legrosszabb Halloween film! Persze sokan akik kedvelik vagy szeretik Michael Myers kaszabolását, valószínűleg a harmadik részt mondanák inkább és részben jogosan is. hisz az a rész is pocsékra sikeredet, de abból a legfontosabb "összetevő" hiányzott, mégpedig maga a horrorikon Myers! Ezért én azt a részt nem is nagyon tekintem Halloween filmnek, inkább valami gyenge próbálkozásnak, ellentétben ezzel a résszel! Számomra minden tekintetben elbukott ez a felvonás! Az eddigi Halloween filmek sem kimondottan az erős és logikus forgatókönyveiről voltak ismertek és szerethetőek, sokkal inkább a kedvelhető karakterek, a félelmetes hangulatai, a jellegzetes zenei aláfestései és maga Michael Myers-ért! Persze a széria tulajdonképpen a második rész óta kőkemény zuhanórepülésbe kapcsolt, de legalább volt mindig egy olyan dolog bennük, az előbb felsoroltak közül, ami miatt valahol szerethettem azt a részt! Itt sajnos nincs olyan! Történetileg Nulla a film, pedig hát azért az ötödik és a hatodik rész közt röpke hat év telt el, tehát össze is lehetett volna hozni valami élvezetes dolgot e téren! A karaktereket is itt éreztem a "legvékonyabbnak" és legkevésbé kedvelhetőbbeknek! Még Myers és dr. Loomis karaktere is gyenge lett, ami azért az eddigi Halloween filmekre egyáltalán nem volt jellemző! Apropó jellemző, az eddigi Halloween filmek nem voltak valami véresek, nem úgy mint ez! Nekem ez sem nagyon tetszett benne, hisz pont hogy nem emiatt kedveltük az eddigi Halloween részeket hanem a hangulatuk miatt ami nem a vérre építkezett! Összegezve: bárki nyugodtan kihagyhatja az életéből a hatodik részt, nem fog vele veszíteni semmit. Az egész széria legrosszabb része volt szerintem ez!

horror | thriller

A Halloween sorozat 6. részében Michael Myers újra visszatér, hogy borzongást és félelmet keltsen mindenhol, ahol jár.

0