2024.04.12 10:08 Interfectorem Sabnock Olvasottság: <100x
1

Negyedszerre sem megy igazán!

Az ősbemutató óta Michael Myers rendesen írtja az ifjakat, véneket, nőket, férfiakat és gyermekeket...

Persze már láttam anno ezt a részét is a franchise-nak, de most úgy döntöttem, újrázom, és ismét megnéztem, egy kis nosztalgiafaktort belevíve az egészbe!

Negyedszerre sem megy igazán!

Mit is láttam?

A negyedik epizód előkészületei tényleges módon kalandosnak bizonyultak: John Carpenter egy érdekes és izgalmas pszicho-thrillert álmodott meg, amely arra koncentrált volna, hogy az első két rész eseményei milyen külső és belső hatást gyakoroltak Haddonfield teljes lakosságára.

Egyfajta „ghost/story” lett volna, ám az ötletét elutasították, mondván, ez nem tetszene a fanoknak...

Ekkor Carpenter lelépett a színről, és hagyta, hogy más vigye tovább Michael „kalandjait!”

Így eladta a jogokat a Moustapha Akkad nevű produkciós irodának, akik egy másik koncepcióval dolgoztak, és a film visszakanyarodott a gore/slasher filmek műfajába...

Talán csak egyetlen dologgal nem számoltak, hogy már 1988-at írtunk, amikor is a zsáner rendesen elhasználódott.

Az emberek már szinte mindent láttak, nem nagyon lehetett nekik újat mutatni...

Vajon jó ötlet volt Michaelt visszahozni az élők közé?

Dwight H. Little aztán elkezdte a munkálatokat Peter Lyons Collister operatőrrel, Alan Howarth zeneszerzővel és a forgatókönyvírókkal, Alan Howarth-tal, Larry Rattnerral és Dhani Lipsiusszal egyetemben!

A sztori sem túl acélos...

Lassacskán már 10 év telt el azóta, hogy Michael Myers (George P. Wilbur) ámokfutást rendezett Haddonfieldben, de Dr. Loomis (Donald Pleasence) azonban hatásosan megállította a dühöngő fenevadat.

Persze azt hittük, hogy mindketten meghaltak a második rész végén lévő robbanásban, de nem, Loomis is „csak” csúnyán megégett, és Michael is újra egy elmegyógyintézetben „pihent!”

Aztán egy szép napon valaki úgy dönt, hogy Michael Myerst át kell szállítani egy másik épületbe...

Ott megtudja, hogy van egy élő unokahúga, Jamie (Danielle Harris), aki vígan él, mit sem sejtve róla!

Így mikor Michael meghallja az infót, kiszabadul, majd bosszúra szomjazva elindul Haddonfieldbe, hogy végezzen unokahúgával, így végleg elvágja a szálakat!

Erősebb mozi, mint a harmadik, de jóval gyengébb, mint az első, sőt a másodiknál is!

Slasher/gore és Halloween rajongóknak kötelező...

Az IMDb-n 59 ezer vélemény után 5,9/10-es, a TMDB-n 1816 szavazatot követően 62%!

Nálam ez három csillag és 55%!

Egy kis burgonyás pogácsa (házi) és egy kis szalonna salátával...

Kedvenc fotelem pedig a szunyókáláshoz tökéletes lesz!

74 Halloween 4  (1988)

horror | thriller

Épp tíz éve a szörnyűséges haddonfieldi mészárlásnak. A városban béke honol, és mindenki Halloween ünnepére készül, mit sem sejtve arról, hogy Michael Myers visszatért,... több»

1