Közösség

Vélemény:

 

89 Harry Potter és a Halál ereklyéi 2. rész

(2011)

Méltó befejezés

 
sammy88   2020.08.29 17:50
2

A Halál ereklyéi első részrére ami egész jól sikerült ezt sikerült megtoldani egy letargikus hangulattal. Úgy volt nyomasztó, hogy igazából nem bántam. Tényleg itt a vége, minden értelemben. A zenék igazán szívbe markolóak és míg Dumbledore halálát nem sírtam végig a filmen - könyv olvasáskor persze volt bömbölés - addig ez a film a Potterek közül megríkatott. Amikor megjelennek a Tiltott Rengetegben a szülők és a többiek hát ott folytak a könnyeim rendesen. A rejtett utalások a korábbi filmekre (pókok, dementorok, óriások megjelenése) az nagyon tetszett viszont picit csalódott vagyok, hogy nem a Nagyteremben köröztek Harryék hanem a kastélyban repkedve. Az a döntés is fura amiért Bellatrix és Voldemort is "elpárolog" és nem marad meg földi maradványuk, hisz ha az előző részben Dobbyt lehetett mutatni, illetve ha ebben a részben Piton, Fred, Lupin és Tonx hullái ott figyelnek akkor a két gonosz miért vált elszálló hamuvá? Nekem ez nem jött be, de biztos van erre valami magyarázat. Amitől az összes hajam majd kitéptem, amikor Harry eltöri a plcát a végén.. hát ez az agyament dolgot is ki a jó ég találta ki?Na sebaj,azért jó kis befejezés volt.