Közösség

Vélemény:

 

65 Arthur

(1981)

Arthur

 
Berto49   2018.06.05 04:31
0

Azt reméltem, hogy olyan mulatságos filmet láthatok Dudley Moore jóvoltából, mint az „Óvakodj a törpétől!” pár jelenete, amelyet a szereplése tett felejthetetlenné. Ezért is választottam, de csalódást keltett. Sokszor feldolgozott történet, szerintem Dudley Moore túljátszotta a szerepét. Liza Minellinek meg nem jutott lehetőség, hogy megmutassa rendkívüli tehetségét. A rendező Steve Gordon egyetlen mozifilmje (a 44 éves korában bekövetkezett halálos szívroham megakadályozta további filmek készítését) sok díjat kapott, két Oscart is, ennek ellenére számomra szigorúan csak egyszer nézhető. Abban az évben gyenge lehetett a felhozatal, hogy ilyen közepesen szórakoztató filmet halmoztak el a jelölésekkel és a díjakkal. A szinkron nagyon nehéz feladat elé állította Józsa Imrét, hiszen majdnem az egész film alatt Moore spicces, vagy részeg szövegét kellett magyarul megszólaltatni. Remekül sikerült! Dudley Moore a színjátszás mellett tehetséges muzsikus és zeneszerző is volt. A kaliforniai Venice-ben működtetett vendéglőjében gyakran szórakoztatta a vendégeket zongorajátékával.