Közösség

Vélemény:

 

67 Alkonyat: Újhold

(2009)

Lassú, túlnyújtott és unalmas

 
msfini   2022.04.24 18:17
0

Azt hittem, hogy előző film (Alkonyat, 2008) után majd elmélyítik Edward és Bella kapcsolatát. Szerettem volna legalább minimálisan megérteni, hogy miért vonzódnak egymáshoz. Azon kívül, hogy Edward nem tud olvasni Bella elméjében, mi a fenét szeret benne? Bella szinte az egész filmben csak szenved, már-már a vonat elég veti magát Edward kínzó hiányában. Majdnem olyan elviselhetetlen volt a szenvedése, mint az enyém, amikor néztem ezt a rendkívül lassú, túlnyújtott, unalmas filmet. A CGI igen nagy szerepet kap a filmben. Szerintem nem is nézett ki rosszul, ahhoz képest, hogy mennyi mindent meg kellett rajzolniuk vele. A színészi játék se igazán kiemelkedő. Bella fájdalmában inkább unalmat láttam, mintha szeretne meghalni, hogy végre ne kelljen a forgatáson lenni. Robert Pattinson remekül hozta a kissé szomorú, kiskutya tekintetet. Bella annyira unja az egészet, hogy sokkal kevésbé lepődött meg azon, hogy vérfarkasok is léteznek, mint amikor én odamentem a hűtőmhöz, és joghurtot akartam enni, de meglepetésemre már elfogyott.