Közösség

Vélemény:

 

55 A pók feje

(2022)

Csak ha nincs más

 
Tonyka   2022.06.20 19:02
0

Az elején jobban állt az IMDb, persze Chris H. szerepeltetése is hozzátett a kíváncsiságomhoz. Nem olyan rég láttam a nyomokban hasonló Voyagers című alkotást, ami számomra kellemes kikapcsolódást jelentett. Gondoltam, hátha van ebben a témakörben még érdekesség. Sajnos nem sikerült jól ez a film. Nem szépítem, unalmas, álmosító. Lassan csordogál előre a történet. Nincs feszültség, nincs olyan szintű titokzatoskodás, ami érdekessé tenné. Egyszerűen nem tudnak behúzni a cselekménybe. Chrishez egyáltalán nem illet ez a szerep, no nem azért, mert csak izomagyat játszhat. Egyszerűen nem illik össze a tudós zseni az ő habitusával, személyiségével. Egykedvűen bámultam egészen a végig. Valahogy súlytalan lett, igazi Netflix mozi. A középszerűtől rengeteg esetben nem tudnak jobbat letenni az asztalra. Hiányoznak azok az alkotó elemek, amik a hasonló filmeket izgalommal tudják megtölteni. Nem kell a darálás és akció + vér. Feszültséget, bezártságot, a kiszolgáltatottságot felhasználva, körömrágós filmeket lehet készíteni. Szépen adagolva egy megfejtésre váró rejtélyt, ami egy kövér csavarral jelenik meg a vége felirat előtt. Ugye, hogy nem olyan bonyolult ez? Egyik főszereplő sem volt igazán érdekes, ahogy hiteles sem. Csak abban az esetben ajánlom, ha tényleg nagyon nincs mit nézni.