Közösség

Vélemény:

 

51 Csonttörő

(2000)

Csonttörő

 
respect the movies   2018.01.26 12:14
0

Szerintem gyenge film volt! Azt viszont nem tagadom, hogy érdekes volt a film története, de nem hiszem hogy kihozták ebből a maximumot! A film rendezője és forgatókönyvírója George A. Romero volt, akinek ha én meghallom a nevét, mindig a zombik jutnak az eszembe (mint gondolom sokaknak) illetve a filmjeit belengő társadalomkritika! Nem mondanám hogy ez a film kivételen lenne (persze abban az értelemben igen, hogy itt nem nagyon vannak zombik) de szerintem ez a film is képvisel egyfajta mondanivalót és társadalomellenes kritikát! Sok néző talán kapcsolatot találhat jelen filmünk és Kafka Átváltozás című elbeszélése közt, mert mindkettő műben érezhető az a fajta abszurditás, ami nagyon is jellemzi a filmet végig! A filmünk kiváló színészekkel dolgozik, csak számomra nem volt a karaktereknek mélységük és ezáltal felszínesek maradtak! A történet is elbírt volna sokkal több drámaiságot és talán kevesebb szatírát! Talán az a legjobb megfogalmazása ennek a filmnek, hogy kissé elvont és talán ezért is nehéz megtalálnia a célközönségét!