Közösség

Vélemény:

 

70 Préda

(2022)

Túl sok CGI és natgeo ez a Préda

 
Solo   2022.08.10 20:03
5

Nagyon vártam már a legújabb Predator filmet, a Ragadozó-franchise örök rajongója vagyok. A korábbi 6 részt többször is láttam már, és különböző mértékben, de mind tetszett. Nálam a legelsőnek elkészült 1987-es rész az aranyérmes, a jó öreg Arndolddal, és rögtön utána jön az 1990-es Danny Glover-féle feldolgozás, illetve Antal Nimród 2010-es látvány-mozija, Adrien Brodyval. A versus részek (amelyekben összehozták az alieneket a predikkel) hátrébb sorolódnak, és a 2018-as fejezettel együtt (a bombázó Olivia Noon dacára). Ilyen előzmények után rettentő kíváncsi voltam arra, hogy mit hoz össze a Dan Trachtenberg csapat, indián szereplőkkel. Nos, tetszett a végeredmény, de picit csalódtam is. Nem jött be a sok CGI-jelenet (mint a harci medve) és ez az indiános téma is sok volt nekem picit. Mintha egy Nat Geo ismeretterjesztő filmet néznék. A küzdelmek tetszetősen alakultak, annak dacára, hogy sajnálatos módon ez a Predátor kevéssé hasonlított nekem a korábbi ragadozókra. (Főleg a feje.) Végső értékelésem: közepes (50-60%), és az első három rész mögé helyezném a Prey-t.