Közösség

Vélemény:

 

74 A nő illata

(1974)

A nő illata

 
Yosihiro   2020.05.03 19:14
1

Ez a film nagyon összetett témát érint és dolgoz fel. Szerelem, erotika romantika és a nem látás valamint a katonaság szemszögéből láthatunk egy olyan történetet ami egyrészt szívbemarkoló másrészt megmosolyogtató is. A film lényege egy szerelem és bizalom kialakulása. A filmen olyan érzelmi húrokat is játszanak a látás csökkentett emberek életvitele a világban. Ez a világ merőben más hiszen az élet csupán hangokból és érzékelésekből áll. Ebben a világban kell elfogadniuk magukat és környezetüket. Összességében a forgatókönyv remek a rendezés is jónak mondható. A szereplők közül a főhőst emelném ki aki szerintem megérdemli az öt csillagot a többi csak a négy csillaggal próbál hozzá felzárkózni. A zenei aláfestés jól sikerült sok ismert dallammal találkozhatunk a filmen. Így a film megérdemli a négy csillagot. A mondanivalója igazán összetett és igazából nem a befejező filmkockák még kérdéseket tehetnének fel de így is érthető a befejezés. Igazi olasz temperamentum amit a film végigkísér és ez érződik a film minden egyes kockáján. Én csak ajánlani tudom mindenki számára mert remek film. Bár még véleményt senki nem írt de remélem lesz aki megnézi majd ezt a filmet..... Üdv Yosi