Közösség

Vélemény:

 

91 Csészefej és Bögrearc

(2022)

Kezdődjék e mesés show!

 
Képkockák   2022.02.25 16:10
0

Bár a játékkal sok időt nem töltöttem, mivel számomra túl nehéz volt, de a Cuphead világa már az első képekkel és előzetesekkel magával ragadott engem. A történet két testvérbögre, Cuphead és Mugman kalandjait hozza el nekünk, amelyek egyszerre lehetnek viccesek, izgalmasak és akár tanulságosak is. A Cuphead-világ alapja számtalan régi rajzfilm, melyek még a '20-as és '30-as években készültek el, és amikre több utalás is van mind a játékban, mind a sorozatban. Számomra talán a legnagyobb negatívum az volt, hogy nem voltak annyira összefüggőek az epizódok, leginkább csak az ördögi szál volt, amire fel lehetett fűzni az eseményeket. A másik negatívum a történet befejezése és az utolsó rész volt számomra. Bár adott nekünk egy kis újdonságot, és lesz miért várni a következő évadot, de én akkor is vártam volna a következő évadot, ha nem ilyen módon alakul, hiszen már legalább 2 és fél évet vártam, és minél többet szeretnék látni ebből a világból. A szinkronok egyébként eredetiben és magyar szinkronban is tökéletesek lettek, nem nagyon tudtam volna jobbat elképzelni a szereplőkhöz, és külön kiemelném a magyar főcímdalt, ami annyira megtetszett, hogy nemcsak 40 alkalommal hallgattam újra, de azon is elgondolkodtam, hogy csengőhangként használjam... bár akkor sosem venném fel a telefont. Ne időzz tehát sokáig, nézd bele a Cuphead-világba saját magad, és nagyon hamar magával ragad.