2023.03.19 21:17 Interfectorem Sabnock Olvasottság: <100x
5

A sorozat halála nem lett túl elegáns!

Matt Bettinelli-Olpin, valljuk, be nem egy nagy rendező.

Nem találtam olyan filmjét, ami nagy durranás lett volna, és ezzel nem akarom megbántani, csak a tényeket próbálom előadni és közölni.

A sorozat halála nem lett túl elegáns!

A Sikoly 5, az Aki bújt (2019), és a V/H/S széria két gyengécske epizódja az, amit fel tud mutatni rendező barátunk.

Ez viszont majdnem semmi.

De mit látunk vajon, ha elkezdjük nézni a filmet?

Nagyjából semmi újat.

A kezdés is nagyjából fix, csak a helyszín most New York.

A sárga ruhás kiscsaj a telefonnal. Most komolyan, ilyen hülyék az amcsik, hogy a bárból kitotyog a sikátorba, és kémleli a teljesen átlátható, és bevilágított szakaszt?

Igen, ők ennyire hülyék.

De vissza az álarcosokhoz.

Sejtettem, hogy a gyilkos valakinek a valakijének a valakije lesz. „És lőn világosság, tényleg.”

Ahogy Courteney Cox kinézett, ő is simán elmehetne szörnynek, maszkírozás nélkül.

A pofon még nekem is fájt.

Koppintások, klisék, viccesnek látszó, erőltetett odamondások.

Sehogy sem működik a film, csak erőlködik.

Nincs sztori, nincs lényegi mondanivaló.

Szaladjunk, ne szaladjunk?

Erőlködnek a színészek, főleg Jenna Ortega (Tara) ripacskodik, de Melissa Barrera (Sam) is rettenetes.

A többiek csak rossz és tehetségtelen töltelékek, akik elrontották ezt a kultikus sorozatot, és remélem, el is felejti őket a filmvilág.

Ami pozitívum, azok a gore/slasher részek, legalább művér volt literszámra.

Ami a gyilkosságokat illeti, azért már bocsánat, de én nem hiszem, hogy ha valakit 10-20 alkalommal megszúrnak, az túléli.

Pont azon agyaltam, hogyha visszamennek, tán még kihozzák a két Ghostface-t is, kisebb sérülésekkel.

Vicc.

Ebben a dimenzióban igen, úgy látom.

Mellkasi és hasi szúrás, erre tíz perc múlva rohangál, mint pók a falon?

Az idétlen mellékszél, amit a bukott FBI ügynökkel csináltak, azt abszolúte nem is értettem, de mintha maga Hayden Panettiere (Kirby) sem fogta volna fel, hogy forgatáson van, és nem egy játszóházban.

Sajnos én ezt nem tudom értékelni, az egész film komolytalan és ostoba baromságnak tűnt, tele megfáradt „ötletekkel”, az előző részek „majmolásával”.

Ez lesz az a rész, amit először és utoljára néztem meg, és tényleg azt tartom, hogy méltatlan az első négy részhez.

Tiszta kabaré és vicc, amit láttam.

Brett Jutkiewicz sem fényképezett jól, a képi világa sem volt átütő, túlságosan harsány és élénk színekkel dolgozott, ami nem illett a témához. Remélem, Ghostface befejezi ezt az egészet, és elégeti a maszkját, mert nem szeretném látni a hetedik részben a kötötűs, műfogsoros nagymamát, ahogy az unokáját bosszulja meg, és kiszökik az öregek otthonából.

Bár néha úgy érzem, sok embernek ez sem okozna gondot, hiszen trendi és „cool”, tehát csak jó lehet.

Nagyobb a füstje, mint a lángja.

Elillant, mint lepke a viharban.

Kikapcsolódásnak nézek már egy igazi horrorfilmet, hogy elfelejtsem az egészet.

Várom a hetedik részt.

Jelzem, a szomszéd néni ráér, igaz már bottal jár, de számít ez valamit?

Ez egy csillag, és egy másik, tisztelegve az álarc előtt.

De igazándiból egy nagy nulla.

70 Sikoly VI.  (2023)

horror | misztikus | thriller

Samnek (Melissa Barrera), Tarának (Jenna Ortega), Mindynek (Jasmin Savoy Brown) és Chadnek (Mason Gooding) elege van mindenből. Miután túlélték Ghostface utolsó mészárlását... több»

5