Közösség

Vélemény:

 

83 A majmok bolygója: Lázadás

(2011)

A majmok bolygója: Lázadás

 
MMcFly2015   2017.07.04 13:01
0

Az 1968-as Majmok Bolygójának hatalmas rajongója vagyok. Ezért is fájt, mikor 2001-ben Tim Burton mondhatni meggyalázta az egész franchise-t. A majmok bolygója: Lázadás tökéletesen fogja meg a témát az előzménnyel, és nagy sikerrel elindítja az utat a folytatáshoz, a trilógia többi részéhez. A CGI technikától le voltam '11-ben hidalva - most újranézve sincs benne hiba, de azért a folytatásra még szebben ki voltak dolgozva a (majom)szereplők. Fantasztikus, Ceasar minden tekintete, minden érzés leolvasható az arcáról. Ez a film inkább a drámai szálra megy rá, csak a végére indul be, de szerintem ez így nagyon jót tett a 3 részes történetnek. Akit végig követünk vezetőt, születése óta megismerjük a történetét, ismerjük a gondolkodását és motivációját. Nagyon jól felépített Spartacus történet, majmokkal. Rajongóknak az elrejtett utalások, csak hab a tortára. Fülig ért a mosoly az arcomon, mikor megláttam az egyik jelenetben a tv adást, amin az Icarus űrhajóról beszélnek, amivel Chalton Heston az eredeti remekműben landolt. Remek dráma, látványos befejezéssel, és egy fontos darabja a Majmok bolygója univerzumnak.