A majmok bolygója: Lázadás

A majmok bolygója: Lázadás

Rise of the Planet of the Apes

James Franco
James Franco

Az Alzheimer-kór gyógyítására szánt szer a csimpánzokon különleges és megmagyarázhatatlan tüneteket produkál: az állatok agya rohamos fejlődést mutat. A legokosabb kísérleti alany, Caesar kitörve a rabásgból lázadást szít sorstársai között, és kezdetét veszi az emberiség történetének legádázabb… Több

Ország: Amerikai Egyesült Államok, Egyesült Királyság, Kanada
Premier (HU): 2011.08.18. | Disney+ (2022.06.14.)
Több

2024.04.21 Erik Csok

Az ember a legveszélyesebb állat!

Nekem mindig is kimaradt valahogy A majmok bolygója franchise, de most úgy döntöttem, hogy el fogom kezdeni nézni őket, és mivel az új trilógiának ez az első része, ezzel kezdtem ugyebár. És nekem tetszett ez a film, jó volt! Számomra egy kicsit lassú volt, ahogy azt itt már írták is, de érdekes, és jól fenn tudta tartani a figyelmet a film. A CGI pedig egyszerűen fantasztikus, tényleg, mintha igaziak lennének azok a majmok, és nagyon látványos film is (főleg a vége). Társadalomkritika is van benne, nagyon jól ábrázolja azt, amit akar, és tökéletesen bemutatja azt, hogy az ember a legveszélyesebb állat és, hogy maga az ember mire is képes. Valamint James Franco karaktere és Caesar között nagyon jól megvan a kémia, Francótól pedig ez egy igazán szép alakítás!

2023.10.17 Artemisia

Caesar ébredése

A majmok bolygója első, 1968-as megjelenésével örökre beírta magát a filmtörténet legendái közé. Bár az utána következő négy folytatás és Tim Burton reebotja sem tudott felérni az első rész nagyságához, azonban a Franklin J. Schaffner rendezésében ké... Teljes kritika

Nagyon jól sikerült feldolgozás.Kellemes időtöltés,persze ne várjunk katarzist,de feszesen hozza az elvárt szintet,és nem hagy lankadni.A képi megjelenítés is szuper!

2017.07.18 Orosz István

Egész jó film, tetszik ez a majmok által okozott apokaliptikus világ. Azaz ember a majom ellen, a régi majmok bolygójánál, én szerintem ezerszer jobb.

2017.06.20 indingo

Jobban tetszett, mint a legutóbbi. Nem annyira merev a története és James Franco is remek választás volt a szerepre. Jól építkezett a film és komolyabb logikai bakikat sem véltem felfedezni.

Ez a második film, melyben Andy Serkis egy majmot alakít. Az első a 2005-ös King Kong volt.Szerző: hp

Will Rodman (James Franco) egy valós személy, aki feleségre Alzheimer kórjára próbált gyógyszert kifejleszteni.Szerző: hp

Caesar beszédhangját felnőtt csimpánzok és Andy Serkis hangjából keverték ki.Szerző: hp

Az egyik jelenetben Caesar a francia szobrász, Auguste Rodin Gondolkodó című szobrának pózát veszi fel.Szerző: hp

(2018. 03. 03.)
Összegezve, a Rise of the Planet of the Apes felkerül a jól sikerült remakek igen rövid listájára, mindenkinek jó szívvel ajánlom.
Értékelés: 9/10 Több
Valós halál