A majmok bolygója: Forradalom (2014)

Dawn of the Planet of the Apes

Kodi Smit-McPhee
Kirk Acevedo
Keri Russell
Kodi Smit-McPhee
Gary Oldman
Jason Clarke

Norbert93   2021. 02. 04.

Az eddig kis túlzással hibátlan A majmok bolygója előzményfilmek kissé kifulladtak, és a harmadik részre már nem tudták azt a kifogástalan minőséget nyújtani, mint előzőleg. Félreértés ne essék, a Forradalom izgalmas és jó film lett, de az első két r... több»

hsanya182   2015. 10. 02.

"Az éremnek két oldala van." Hasonlítunk a majmokhoz, megfigyelhető mindkét oldalon a tipikusan emberi tulajdonságok (persze emberek készítették a filmet!), igaz a majmok mégis próbálnak nem ember módján viselkedni, ami végül nem sikerül :) Vannak a ... több»

indingo   2017. 04. 11.

Picit már sok nekem a majmok bolygója filmek. Régen készült pár film, most a 21. századiak pedig túl akarják ezeket licitálni. A története sem volt egy eget rengető.

Sabnock Sanatory   2020. 07. 12.

A modern kori feldolgozás trilógia második része. Nagyon jó, izgalmas, és rengeteg problémát feszeget, nekünk, embereknek is fontos mondanivalót tartogat. Miért történt meg mindez? Megakadályozhattuk volna Visszafordítható? Rengeteg kérdés, és a trilógia szinte mindenre választ ad, ebben a részben is sok dolog kiderül.

citizenfour99   2016. 03. 11.

Nekem tetszett, mivel szeretem a majmok bolygoja történeteket, egyebkent nem egy kiemelkedő alkotás.

MMcFly2015   2017. 07. 13.

A nagyszerű előző részét is sikerült túlszárnyalnia. Rögtön a film eleje letisztázza, mennyi idő telt el a Lázadás óta, és miként pusztult ki az emberek nagy része. Szépen érzékelteti az apoklalipszis körülményeit, és az első rész vége jelenetén láth... több»

stevepisti   2020. 06. 22.

Nekem legalább annyira tetszett, mint az előző rész, méltó folytatása az első résznek.

A Rotten Tomatoes oldalán 90%-os értékelést kapott 280 kritika alapján.

Elég magas költségvetésből gazdálkodhatott a stáb, 170 millió volt a büdzsé. A bevétel 710 644 566 dollár lett.

(citizenfour99)

A film a kritikai minősítések alapján a metacritic-on 79, a rottentomatoes-on pedig 90%-os.

(citizenfour99)

Az előző filmben, a Lázadás-ban a Dr. Will Rodman alakító színész feltűnik egy caemo erejéig Ceaser videójában.

(citizenfour99)

A könyv, amit Alexander Maurice-nak ad, Charles Burn Black Hole című regénye, amelynek cselekménye sokban hasonlít a Majmok bolygójához.

(kázsé)

2014 nyarán a Forradalom végül megérkezett, és minden túlzás nélkül állíthatom, hogy végül nagyobb felfordulást okozott, mint az elődje – bár hazánkban ennek részint pont a rajongók örültek a legkevésbé. több»

Mindent összevetve, bár a második rész bár elmarad az első színvonalához képest, a szórakozás itt is garantált, az értékes elemeket pedig ki tudjuk hámozni azok közül a rétegek közül, amelyeket talán hiba volt a filmbe préselni. A széria következő része 2017-ben érkezik. több»