Közösség

Vélemény:

 

67 A gyilkos

(2023)

Nagy nevekben nincs hiány, csak izgalomból, és feszültségből...

 
Tonyka   2023.11.10 21:16
2

David Fincher, Michael Fassbender, ez a két név elég volt hozzá, hogy azonnal nekiálljak megnézni. Nem voltak elvárásaim, még a bemutatót sem néztem meg. Minden adott volt a remek kétórás szórakozáshoz. Sajnos nem igazán jött össze. Valószínűleg azt gondolták, hogy a fura hangulat elég lesz. Merthogy erősen a melankóliára építenek. Miközben mindenki egy nagybetűs bérgyilkosos vendettára készül. A történet tucat klisé, említésre sem méltó. Ahogy a karakter sem gurít nagyot. Ryan Goslingra osztanak hasonló szerepeket, a szótlan, kissé fura, de kellően rideg. Antihősünk sem egy szószátyár fajta, a belső monológokat sem írták túlságosan sokszínűre, be kell érjük azzal, hogy többnyire ezek is ismétlések. Nem kellett komoly szövegkönyvet megjegyezni, az biztos. Komótos tempóban ketyeg le a 120 perc. Dinamikáról, pörgésről nem beszélhetünk. Megvallom, az első 25 perc annyira eseménytelen és unalmas, hogy bepislogtam a sötétben. Fassbender nagyon jó színész, ugyan eljátssza a karaktert, de a színészi kvalitásának a negyedét sem használja ki. A maga tempójában, alaposságával tyúklépésben végighalad a rövidke listáján. Be kell érjük némi kíméletlen meghökkentő brutalitással. Jobbat vártam, ha nem is mást, de jobbat, kár érte. Ráadásnak nyitva az ajtó, ha kajálja a nagyérdemű, tuti jön a folytatás.