2024.03.01 22:36 Interfectorem Sabnock Olvasottság: <100x
1

A botoxos szájú, lelkes tanárnő.

Talán a több századik démonos-szellemes-élőhalottas-entitásos film, amit végigküzdöttem...

Igen, szó szerint küzdöttem, mert olyan nagyon nagy élményeket és katarzis élményt (sem) adott, mint vártam, sőt semmiféle újdonságot sem...

A botoxos szájú, lelkes tanárnő.

Samuel Bodin nem mert kockáztatni...

Bőséges CGI, debil, no meg őrült anyuka és apuka, egy fura és csendes gyerek, rohadék osztálytárs és egy botoxos szájú, ámbátor nagyon lelkes helyettesítő tanár néni...

Látunk egy 40-50 évvel ezelőtti körülmények között élő házaspárt (se mobil, se televízió, se tablet, semmi elektronika) és a fura tapétás házban velük élő kisfiút, akit igazán nem kifejezetten szeretnek...

Ha büntetés van, lezárják a pincébe, majd az anyja oda viszi le az ocsmány muffint, és kijelenti, hogy nagyon szereti Petert (Woody Norman). Carol, az anya (Lizzy Caplan) retteg mindentől, ami a külvilág felől jön, és talán még jobban retteg az apától, Marktól (Antony Starr).

Minden éjjel kopognak a fiú szobája falán, amit a szülők mereven elutasítanak, és a ház régi mivoltára, majd a patkányokra fogják a dolgot!

De egy idő után már nemcsak kopognak, hanem beszélnek is Peterhez, amitől a fiú először megrémül, majd elkezd beszélgetni a fal másik oldalán lévő valamivel...

Eközben a szemétkedő osztálytársát lelöki az iskola lépcsőn, az szépen eltöri a lábát, Petert meg kirúgják az iskolából...

Így Peter otthon ragad, és a tanár néninek is, aki ellátogat hozzájuk (a botoxos szájú), Miss Devine-nak (Cleopatra Coleman) is elmondják, hogy a szülők majd itthon tanítják tovább a fiút, nem kell többet iskola!

Közben a fal mögötti szörny (nevezzük így) elmondja, hogy ő a nővére, és az anyjuk és az apjuk ölte meg, de ha nem hiszi, ott a koponyája a kertben elásva.

Peter ki is ássa, és mivel majdnem lebukik az anyja előtt, visszaássa gyorsan.

De jön a katarzis, hiszen Peter patkánymérget szór a levesbe, amitől szülei meghalnak, amire szintén a szörny biztatta Petert, de mielőtt az anyja meghalna, próbálja figyelmeztetni, hogy ne engedje ki a fal mögül!

Persze azt megint nem értem, hogy ha valaki itt ragadt szellem, hogyan lehet fizikai alakja?

Ha meg nem szellem, hanem démoni entitás, hogyan nem tud kijönni a fal mögül?

Na mindegy!

A szörny kiszabadul, eközben megjön a lábtörésből lábadozó, bosszúra szomjazó Brian (a kis szenya), az unokatestvéreivel...

Entitás vs. béna uncsitesók!

Na vajon?

A vége?

Nem árulnám el, de nem lett nagy durranás, max. egy olyan, mint egy halk lepkefing a cunamiban!

Legalább a képi megjelenítés jó volt, de úgy nagyjából ennyi, plusz az apuka gonosz karaktere jól volt eltalálva!

Az IMDb-n 29 ezer véleményt követően 6,0/10-es, a TMDB-n 608 szavazat után 67%!

Nálam pedig három csillag és 55%!

Vilmos körte és kivi egy kis bubis vízzel!

Elrágcsálom a kedvenc fotelemben!

horror | thriller

A nyolcéves Petert (Woody Norman) titokzatos, állandó kopogás gyötri a hálószobája falán – egy kopogás, amelyet szülei szerint csak képzel. Ahogy Peter szorongása egyre nő,... több»

1