Vártam pár hónapot arra, hogy megnézzem. Annak okán, hogy az előző rész hatalmas csalódás volt. Olvastam a megosztó kritikákat ezzel a filmmel kapcsolatban is. Ezen okból kifolyólag a folytatásnak már kisebb elvárásokkal ültem neki, de azt is épp hogy hozogatta. Elvesztette a lényegét a filmsorozat, amit az eredeti 28 nappal később fektetett le. A hangsúly nem a fertőzötteken van. Sem az előlük való menekülésen és túlélésen. Inkább átmegyünk az egyik felén Walking Dead-irányba (Ember embernek farkasa). Bepillanthatunk a parókás szektások életébe (akiknek a vezére a teletabis srác az előző rész nyitányából). Brutalitásukba, sátánkultuszukba stb. A másik vonal pedig Fiennes karakterén van. Aki összehaverkodik az előző részben megismert fejletépő Alfával, és próbálja kezelni. Rájön, hogy mi lehet az ellenszere a dühkór pszichotikus részének. A doki az epizód végén meghal. Megöli a szektavezér. De úgy tűnik, sikeres volt a kezelése... Számomra ez a történetfél volt némileg érdekesebb. (A szektás sztori elég elcsépelt...) A gyerek (előző rész főhőse) is ott téblábol a banda közt, de az ő karaktere csak egy mellékszál. Igazából semmi olyan dolog nincs benne, ami adná azt az érzést, hogy ezt bármikor újra tudnám nézni. Ralph Fiennes játéka ad neki egy kis lendületet, meg talán a Cillian Murphy cameója a végén, de semmi több...
Vártam pár hónapot arra, hogy megnézzem. Annak okán, hogy az előző rész hatalmas csalódás volt. Olvastam a megosztó kritikákat ezzel a filmmel kapcsolatban is. Ezen okból kifolyólag a folytatásnak már kisebb elvárásokkal ültem neki, de azt is épp hogy hozogatta. Elvesztette a lényegét a filmsorozat, amit az eredeti 28 nappal később fektetett le. A hangsúly nem a fertőzötteken van. Sem az előlük való menekülésen és túlélésen. Inkább átmegyünk az egyik felén Walking Dead-irányba (Ember embernek farkasa). Bepillanthatunk a parókás szektások életébe (akiknek a vezére a teletabis srác az előző rész nyitányából). Brutalitásukba, sátánkultuszukba stb. A másik vonal pedig Fiennes karakterén van. Aki összehaverkodik az előző részben megismert fejletépő Alfával, és próbálja kezelni. Rájön, hogy mi lehet az ellenszere a dühkór pszichotikus részének. A doki az epizód végén meghal. Megöli a szektavezér. De úgy tűnik, sikeres volt a kezelése... Számomra ez a történetfél volt némileg érdekesebb. (A szektás sztori elég elcsépelt...) A gyerek (előző rész főhőse) is ott téblábol a banda közt, de az ő karaktere csak egy mellékszál. Igazából semmi olyan dolog nincs benne, ami adná azt az érzést, hogy ezt bármikor újra tudnám nézni. Ralph Fiennes játéka ad neki egy kis lendületet, meg talán a Cillian Murphy cameója a végén, de semmi több...