Közösség

Vélemény:

 

81 I Am Bruce Lee

(2012)

I Am Bruce Lee

 
HE7EDIK   2017.09.27 11:37
0

Bruce Lee. Senkinek sem kell bemutatni. Ez a remek kis dokumentumfilm azonban még a rajongói számára is nyújt érdekes tudnivalókat. A megalkuvás szót nem ismerte, épp ezért kifejlesztette saját harcművészetét, mert rájött, ha leragad a dogmáknál és szabályoknál, nem képes a folyamatos fejlődésre és megragad. Épp ezért ő volt az a zseni, aki olyan harcművészetet fejlesztett ki, amivel állandóan fejlődni lehetett. Emellett filozofált, nem kivételezett bőrszín vagy vallási hovatartozás alapján, akit érdekelt a harcművészet, azt tanította. Nem mellesleg máig időtálló, legendás filmeket pakolt az asztalra és pont akkor halt meg, mikor már betört volna Hollywoodba. Utolsó filmje, a Sárkány közbelép 850 000 dollárból forgott le és 90 000 000 dollárt hozott vissza... Hogy megölték-e vagy természetes halállal távozott, sosem fog kiderülni. Egy biztos, minden idők legnagyobb harcművésze volt. Két gondolata különösen megragadt bennem: - Én már nem hiszek stílusokban. Nem hiszem hogy van japán stílus, kínai stílus, bármilyen stílus. Én vagyok, mint ember és megkérdezem magamtól: hogy tudom mozgás által a legjobban kifejezni önmagam. - A szupersztár szó nagyon lehangol. Meg is mondom hogy miért: mert a sztárság csak illúzió, amit az emberek ragasztanak rád.