Közösség

Vélemény:

 

69 The Collection

(2012)

The Collection

 
respect the movies   2018.06.14 17:43
1

Szerintem gyenge film lett! Ezt a kifejezést hogy gyenge film lett, mindenképp úgy értem, hogy az előző részhez képest, illetve mivel a folytatás nem lépte meg azokat az elvérásokat, amik miatt nagyon is bizakodó voltam vele kapcsolatban! A 2009-es rész számomra hatalmas kedvenc lett, nem egy értelmetlen kaszabolós átlagos horror/thriller volt, hanem annál azért sokkal több! Persze voltak kisebb gondok azzal a filmmel is, de mindentől függetlenül számomra egy zseniális alkotás marad! A 2012-es folytatásában tulajdonképpen úgy éreztem hogy a készítők (akik ráadásul ugyanazok voltak akik az első részt is készítették) elsősorban inkább akarták felkavarni a nézőt és nem is akartak értelmet vagy akár magyarázatot adni a dolgokra! Pedig nem ártott volna! Inkább választották a könnyebb utat, miszerint adjunk a nézőnek sokkal több brutalitást és leszakadó testrészt és ennyi! Félreértés ne essék, a Gyűjtő karaktere még mindig elég félelmetes, a két főszereplő Josh Stewart és Emma Fitzpatrick játéka pedig még mindig nagyon jó, de egy folytatásnál elsősorban ezekre építkezni, hát...szerintem kockázatos! Valahol titkon remélem, hogy ha lesz még akár harmadik rész is, ott mint hangulatilag, mint minőségben visszatérnek a 2009-es változathoz, vagy ha nem, akkor inkább ne is készítsék el!