Iván gyermekkora

Иваново детство

A film 1962-ben elnyerte a Velencei Filmfesztivál fődíját, az Arany Oroszlánt.Szerző: Kralmos

Ez a film volt a Szovjetunió hivatalos Oscar-nevezettje az 1964-es gálára, a Legjobb nemzetközi film díjra.Szerző: Kralmos

A film Vladimir Bogomolov 1957-ben megjelent, "Iván" című kisregényének adaptációja.Szerző: Kralmos

A film megtalálható a Steven Jay Schreider által összeállított, "101 War Movies You Must See Before You Die" (Magyarul annyit tesz: 101 Háborús film, amit látnod kell, mielőtt meghalsz) című könyvben. (2009)Szerző: dulkap

Akit érdekelnek a különböző értekezések a filmről és a rendezőről, annak a következőket ajánlom: Andrej Tarkovszkij. A megörökített idő; Kovács András Bálint, Szilágyi Ákos. Tarkovszkij, az orosz film.Szerző: citizenfour99

Az Iván gyermekkora egyértelműen a legsikeresebb alkotása Andrei Tarkovskynak, hiszen csak a Szovejtunióban 16,7 millió jegyet váltottak rá.Szerző: citizenfour99

Ingmar Bergman a könyvében a következőképp fogalmazott a filmről : "Andrei Tarkovsky első filmjének felfedezése olyan volt számomra, mint egy csoda. Hirtelen ott találtam magam egy szoba ajtaja előtt, aminek a kulcsai korábban nem voltak nálam. Mindig is be akartam lépni abba a szobába, oda, ahová neki szabadon és könnyedén volt bejárása."Szerző: citizenfour99

Érdekesség, hogy az első szinkronváltozatban Iván hanghát Holló Eszter szolgáltatta, míg a másodikban Geszti Péter.Szerző: citizenfour99