A hentes, a kurva és a félszemű

A hentes, a kurva és a félszemü

A film 26 967 854 forintos bevételt termelt Magyarországon. A hazai mozik összesen 20 216 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

A történetet még egy kupléban is megénekelték annak idején, ami így szólt: "Lédererné mi van a kosárban?Kodelkának keze, feje, lába!".Szerző: ArpiHajdu és Réci

A karácsonyi jelenetben a statisztákat a helyi emberek alkották.Szerző: ArpiHajdu és Réci

Eredetileg Ulrich Thomsen, dán színész is csatlakozott volna a fim szereplőgárdájához, aki Szász János korábbi filmjeiben, az Ópium: Egy elmebeteg nő naplójában, és A nagy füzetben is szerepelt, ám végül mégsem tudta elvállalni.Szerző: ArpiHajdu és Réci

A korabeli sajtó "Háromszor próbáltak megölni egy embert!" szalagcímmel számolt be a történtekről.Szerző: ArpiHajdu és Réci

Szász Jánost már főiskolás korában érdekelni kezdte a Léderer-ügy, ekkor készítette el húszperces kisjátékfilmjét is a témában, amelynek főszereplője Kovács Lajos volt.Szerző: ArpiHajdu és Réci

A forgatáshoz a Dreher-birodalom volt szarvasmarhatelepét rendezték át mészárszéknek.Szerző: ArpiHajdu és Réci

A film a Sóhajok hídja munkacímet viselte.Szerző: ArpiHajdu és Réci

A filmet a Fejér megyei Válon forgatták.Szerző: ArpiHajdu és Réci

Hegedűs D. Géza 20 kilót hízott Kodelka szerepének kedvéért.Szerző: ArpiHajdu és Réci

A filmben,valódi hentesek dolgoztak,igazi nyers marhahússal. Szerző: david