A hentes, a kurva és a félszemű (2017)

A hentes, a kurva és a félszemü

Herendi Gábor
Till Attila

MP170506   2020. 09. 27.

Többet vártam ettől a filmtől. A történet brutális, de nem úgy sikerült vászonra vinni, hogy ez úgy jöjjön át, pedig egy igaz történetről beszélünk. A színészek alakítsa jó.

indingo   2019. 10. 30.

A színészek remekül hozták a karaktereket, Nagy Zsolt szinte felismerhetetlen volt. A történet képi világa érdekes, megkapó, de valahogy a története túl egysíkú volt.

ArpiHajdu és Réci   2018. 01. 20.

Nyomasztó gyöngyszem

A magyar filmipar egy újabb gyöngyszemét köszönthetjük Szász János új filmjében, amely nem mindennapi filmélménnyel jutalmazza meg közönségét. A rendező művei mindezidáig kimaradtak az életünkből, de a premier előtti vetítés előtt A nagy füzettel elk... teljes kritika»

Berto49   2018. 01. 26.

Sóhajok hídja

Folyamatosan filmvászonra kerülnek a magyar kriminalisztika leghírhedtebb ügyei; Mágnás Elza esete (Félvilág), Kovács Péter gyilkosságai (A martfűi rém), az újabbak közül, Ambrus Attila bankrablásai (A Viszkis) és a legújabb, a magyar Pitavalba kerül... teljes kritika»

marklar   2018. 01. 26.

Ne vicceljünk már, ez a film nagyon elmarad a rendező korábbi filmjeitől. Kimondottan kíváncsi voltam rá, de csalódva kellett elhagynom a mozitermet. Akármennyire is merengőnek, mélynek, "fekete-fehérnek" tűnik a film, élménynek ez sekély.

VvV   2019. 10. 28.

Én untam a filmet. A története nem valami erős. Hangulatban sem éreztem a háború utáni fájdalmat.

stomachh   2020. 02. 12.

Lehetett volna ez igazan jo is, megis feledheto maradt. A foszereplok es a maszkmesterek hoztak a magas szinvonalu munkat. Hegedus D Gezat konkretan nem ismertem fel.

A film 26 967 854 forintos bevételt termelt Magyarországon. A hazai mozik összesen 20 216 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

A történetet még egy kupléban is megénekelték annak idején, ami így szólt: "Lédererné mi van a kosárban?Kodelkának keze, feje, lába!".

A karácsonyi jelenetben a statisztákat a helyi emberek alkották.

Eredetileg Ulrich Thomsen, dán színész is csatlakozott volna a fim szereplőgárdájához, aki Szász János korábbi filmjeiben, az Ópium: Egy elmebeteg nő naplójában, és A nagy füzetben is szerepelt, ám végül mégsem tudta elvállalni.

A korabeli sajtó "Háromszor próbáltak megölni egy embert!" szalagcímmel számolt be a történtekről.

Szász Jánost már főiskolás korában érdekelni kezdte a Léderer-ügy, ekkor készítette el húszperces kisjátékfilmjét is a témában, amelynek főszereplője Kovács Lajos volt.

A hentes, a kurva és a félszemű című film a darabolós thriller és a lélektani dráma között tétovázik, egy nem létező középutat keresve. BUJDOSÓ BORI KRITIKÁJA. több»

Gonosz emberek csúnya dolgokat csinálnak, de azt sem túl okosan. Nagyjából erről mesél Szász János remek hangulatú filmjében, aminek cserébe nemhogy fél szeme, de se füle, se farka. 6/10 több»

Fájdalmasan hiányzik az egy mondat, amiben tömören és velősen összefoglalhatnánk a film lényegét. A figyelmet mindenképp felkelti, hogy gyilkolnak és van benne egy kurva, de többre sajnos nem futja a 105 perces játékidő alatt. 5,5/10 több»