Eltörölni Frankot!

Eltörölni Frankot!

Eltörölni Frankot

1983-ban járunk a vasfüggöny mögött. Frank egy undeground zenekar énekese, aki képtelen megtalálni a helyét a szocializmus kies világában, amelyben a hatalom mindent ellenőrizni kíván. A pszichiátriára kerül, ahol a hozzá hasonló "rendszer ellenségeit" megpróbálják eltüntetni és… Több

Forgatókönyvíró: Fabricius Gábor
Ország: Magyarország
Premier (HU): 2021.10.07. | Cinego (2022.03.10.) | Filmio (2022.03.31.) | Telekom TVGO (2022.04.04.) | Netflix (2022.12.01.)
Forgalmazó: MoziNet

2021.10.08 Toldi

Sajnálom, de nekem egyszerűen nem jött be ez a film. Amolyan művészi szenvelgésnek éreztem, persz jól meg van írva meg minden. De komolyan...annyira allűrös, hogy az már-már zavaró.

2021.10.07 Kolci_23

Ritkán mondom ezt, de szerintem kicsit túl nagy volt a felhajtás a film körül. Persze a téma fontos, de szerinem, nincs jól megragadva.

A film 6 570 463 forintos bevételt termelt Magyarországon. A hazai mozik összesen 5 059 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

A rendező, Fabricius Gábor regénye 2016-ban jelent meg Más bolygó címmel.Szerző: csd

A film főszerepét Fuchs Benjámin, művésznevén Filo alakítja.Szerző: csd

Üvölteni az igazságot
Az Eltörölni Frankot jó szándékú és kétségtelenül fontos film, amely elkezdi a szocializmussal kapcsolatos illúziók lebontását, egyenetlenségei és inkonzisztenciája miatt azonban minden bizonnyal nem válik majd azzá a kultfilmmé, amivé válhatott volna. Pedig jó lett volna, ha valóban ordítunk. Több

Kellemetlen, mint egy terápia
A legvidámabb barakk egy olyan oldala, amelyet kevesen mertek vászonra vinni mostanáig. Ezt az élményt pedig, legyen akármilyen keserű, nyomasztó és tökéletlen, mindannyiunknak érdemes megtapasztalnia. Mert anélkül, hogy felismernénk a problémát, esélyünk sincs tenni ellene. Több

(2021. 11. 01.)
Száll a turul fészkére
Mindent összevetve tehát a film, miközben egy messiással kecsegtet minket, végül maga is olyanná válik, amilyen a főszereplője. Egy – jogosan – lázadó tinédzser, aki nem jön le a felnőttek közé, nem mutatkozik be, és bár csak arra vágyik, hogy megértsék, mégsem szól senkihez. Több

Értékelés: 5.5/10
(2021. 10. 19.)
Az Eltörölni Frankot az izgalmas audiovizuális világ ellenére nem vált ki érzelmeket, ami nagyrészt annak köszönhető, hogy a főhőse elég kétdimenziós figura: a két lábon járó dühén és frusztráltságán kívül mást nem nagyon tudunk meg róla, és bár Fuchs Benjámint szereti a kamera, az alakítása (és a forgatókönyv által nyújtott lehetőségek) kevés ahho... Több

(2021. 11. 30.)
Katasztrófaturizmus a közelmúltba
1983-at írunk, felettünk MIG-21-es repülők hasítanak az égen, mellettünk katonai egységek süvítenek durrogva, körülöttünk nincsenek fák, csak acél és beton, félhomály és sötétség. Ebben a nyomasztó, posztapokaliptikus térben, féregként fúrja bele magát a rendszer az emberek magánéletébe. Több