Kedves elvtársak!

Kedves elvtársak!

Dorogie tovarishchi

Ljudmila már a második világháborúban is a sztálini eszmékért harcolt, a hatvanas évek Szovjetuniójában pedig párttitkárként meggyőződéses kommunistának számít. A helyi gyárban azonban váratlanul sztrájk tör ki, Ljudmila pedig szemtanúja lesz, ahogy a hatóságok a tüntető tömegbe lőnek, ráadásul… Több

Forgatókönyvíró: Elena Kiseleva, Andrei Konchalovsky
Ország: Oroszország
Premier (HU): 2021.09.16. | Cinego (2022.01.20.)
Forgalmazó: Cirko Film

2021.03.17 coyote

Számomra nem volt egy könnyű falat a film, mivel nagyon koncentrálni kell, ha az ember követni akarja a történéseket. Mindenesetre szerintem mindenképpen érdemes megnézni, hiszen egy olyan korképet ad, amelyet semmiképpen sem érdemes hagyni a veszni a feledés homályába.

2020.10.29 Sonny

Nem mondom, nyomasztó volt az egész, bár igencsak elgondolkodtatott. Az biztos, hogy még egyszer nem nézném meg, egy kicsit talán sokkolónak is mondanám, a szó nem feltétlenül szoros értelmében.

A film összbevétele 192 197 dollár volt (imdb.com).

A 2021-es Oscar-gála jelöltje a Legjobb idegennyelvű film kategóriában.Szerző: csd

(2021. 09. 20.)
"Ha Sztálin élne"
Rettenetesen nehéz, ha nem lehetetlen szabadulni egy ideológia szorításából – ennek a keserűen ironikus, ám végszavát tekintve mégis reményteli meséje a Kedves elvtársak!. Több

Értékelés: 7.5/10
(2021. 09. 20.)
Az pedig már nem drámai, hanem inkább elszomorító élmény, hogy a film éles fekete-fehér képei és Koncsalovszkij nagy mesterségbeli tudással levezényelt rendezése olyan jelenségeket villantanak fel előttünk, amikről azt hittük, örökre magunk mögött hagytuk őket. Most mégis újra ismerősek. Több