emiel

Váradi Gergely
Mészáros Blanka

Noha a világosi fegyverletétellel a szabadságharc elbukott 1849-ben, sokan csak később szereztek a történtekről tudomást. Barnabás egykor megszökött a sorozás elől, és a helyette bevonult öccsének pedig nyoma veszett. A férfi elindul, hogy felkutassa testvérét, ám amikor saját bőrén… Több

Forgatókönyvíró: Kárpáti György Mór
Ország: Magyarország
Premier (HU): 2019.03.07.

2019.03.09 emiel

Kicsit megtévesztő a film, mert bár a levert szabadságharc utáni időkben játszódik, de semmit nem mond el ezekről az időkről. A történelmi korszak csak egy háttér, narratív szerepe nem igazán van, a másik oldalon pedig maga a történet sem olyan erős,... Több

2019.03.07 spikeZ

Egy nagyon izgalmas koraszakba kalauzol el a Guerilla, és szerintem kimondottan jól tette ezt. Mármint nem csak a témaválasztás szempontjából, hanem abban az értelemben is, hogy kimondottan jól sikerült a végeredmény. Nyugodt szívvel ajánlom, rég nem láthattunk hasonlót.

2019.03.04 Buffy

Nem mondom, hogy hátast dobtam tőle, de kétségkívül történetével és hangulatában is egy nagyon erős akció. Igazából ez egy állandó problémám a magyar filmekkel, hogy az alakítások egyszerűen túlságosan teátrálisra sikerednek.

2019.03.06 Denisqoo

Valahol megnyugtató, hogy még mindig a felfelé ívelnek a magyar filmek színvonala, de ez most nekem annyira nem jött be. Valahol éreztem, hogy az alkotok több klisét is belevittek, de nem tudnám ezt racionálisan megmagyarázni. talán inkább az élmény ... Több

2019.03.08 Néztem Egy Filmet

Videó kritika, az alkotók interjújával: https://youtu.be/731swil_PWM

Az alkotók elmondták, hogy a céljuk elsősorban az volt, hogy a historizáló történelemszemlélet helyett egy hiteles korrajzot tárjanak a nézők szeme elé. Szerző: hp

A Guerilla Kárpáti György Mór rendező első nagyjátékfilmje. Szerző: hp

A Guerilla elkészülését 64 millió forinttal támogatta a Filmalap. Szerző: hp

Kárpáti György Mór a Színház- és Filmművészeti Egyetemen az Arany Medve-díjas Enyedi Ildikó tanítványa volt, aki mentorként segítette a Guerilla körüli munkálatokat.Szerző: hp

A film vágója az Duszka Péter Gábor, aki a diák-Oscar-díjas Ostrom című rövidfilmet is vágta.Szerző: hp

(2019. 03. 12.)
Nyár van és hőség és halál
Minden rokonszenves vonása ellenére csalódást keltő Kárpáti György Mór ’48-as szabadságfilmje. Azoknak, akik a Guerillától remélték a magyar történelmi film felélesztését, sajnos tovább kell várakozniuk. Több

Értékelés: 4.5/10
(2019. 03. 08.)
Van-e hősiesség hősök nélkül?
A Guerilla egy stilizált szerzői film, mely idealizál egy hősök nélküli világot. Több

(2019. 03. 27.)
Nem ismer félelmet
Kárpáti György Mór filmes munkásságának azonban ez csupán a kezdete. A rendező bátran mer kockáztatni. Több

(2019. 03. 07.)
Az első nagyjátékfilmes Kárpáti György Mór bátran nyúlt az 1848-49-es szabadságharc témájához, és a merészsége kifizetődött. Több

(2019. 03. 12.)
A Guerilla a történelmi filmek rajongói számára kötelező darab, de azoknak is erősen ajánlott, akik például a hazai vígjátékok színvonalát látva, teljesen jogosan, kételkednek a magyar film erejében. Több