Elrabolták

Elrabolták

Rapito

A tizenkilencedik század második felében járunk, és forradalmi változások söpörnek végig a viharos Olaszországon. Egy éjszaka a pápai gárda betör a zsidó Mortara család házába, azzal a paranccsal, hogy a hatéves Edgardót elfogják.
A fiú állítólag titokban megkeresztelkedett, és mostantól… Több

Forgatókönyvíró: Edoardo Albinati, Daniela Ceselli
Ország: Németország, Franciaország, Olaszország
Premier (HU): 2024.01.25.
Forgalmazó: Vertigo

KULCSSZAVAK

2024.01.29 Péter

Sajnos azt kell, hogy mondjam, hogy ennek a filmnek egyszerűen nagyobb volt a füstje, mint a lángja. Nem igazán tudtam átérezni ennek a történetnek a fontosságát, bár elhuszem, hogy valaki ettől még annak tartja.

2024.01.25 LACCCCCCCI

Bár tele van fesztültséggel ez a film, valahogy nagyon lepereg, talán egy kissé felszínes is marad bizonyos pontokon. De nem akarok lepontozni, még így is egy erős három csillagot tudok rá adni.

A film 1 212 410 forintos bevételt termelt Magyarországon. A hazai mozik összesen 609 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

Marco Bellocchio olasz rendező korábban olyan filmalkotásokkal jelentkezett, mint Az első áruló, az Öklök a zsebben és a Szép álmokat.Szerző: csd

A filmet megtörtént események inspirálták, közismert ugyanis, hogy I. Ferenc József és III. Napóleon is közbenjárt a gyermek családjánál.Szerző: csd

A filmet a 2023-as cannes-i filmfesztivál versenyprogramjában mutatták be.Szerző: csd

Steven Spielberg 2016 körül fontolgatta, hogy megrendezi a saját változatát. Szerző: csd