A külváros mélyén

A külváros mélyén

De l'autre côté du périph

Párizs egyik rosszhírű külvárosi negyedében, Bobignyban egy reggel a járókelk holttestet találnak a kukák között. Az áldozat egy párizsi "nagykutya", Jean-Éric Chaligny felesége. A nyomozásba két, egymástól gyökeresen különböző férfi kezd. Az egyik Ousmane Diaktié, egy Bobigny-ból való színesbőrű rendőrhadnagy, a másik pedig a párizsi bűnügyi rendőrség kapitánya, az úrifiús allűrökkel rendelkező Francois Monge. Ousmane kideríti, hogy a meggyilkolt n szerencsejáték-függő volt és hatalmas tételekben játszott egy zártkörű klubban, Bobigny-ban. A belvárosi és a külvárosi nyomozó eltérő utat választanak: mindketten a saját módszerükkel és saját temperamentumuk szerint vágnak bele a "közös" munkába, ami nagyon sok konfliktus forrása lesz.

Rendező: David Charhon
Ország: Franciaország
Premier: 2012.12.19.

2023.02.28 Tibor397141

Egy kellemes, könnyed, franciás krimi-vígjáték, Sy a garancia a jó szórakozáshoz. Már 10 éves a film, de még ma is élvezhető. Könnyed francia humor, európai, csak ajánlani tudom.

2017.08.16 Berto49

Omar Sy egy igazi jelenség! Elég sok időbe telt amíg megkedveltem, de sikerült. Minden gesztusa, mozdulata találó, önfeledt játéka maníroktól mentes. Kálid Artúr szinkronja meg telitalálat! Ez a film inkább vígjáték, sok-sok poénnal, a nyomozás csak... Több

2015.07.11 Firencz

Ez egy elképesztően jó film lehetett volna, ha a forgatókönyv nem egy egyszerű, televíziós sorozat igényével lett volna elkészítve. Így a történetszálat szinte bárki kibogozhatja, és ami végül tartja az egészet, azok a szintén sablonos akció jelenetek. Ez szerintem kevés, hiába válogattak össze egy jobb színészgárdát.

2016.12.08 cosmik

Átlagos rendőr akció-vígjáték, amit egyszer meg lehet nézni, de utána teljesen felejthetővé válik. Sy egészen jól alakít, az ő karaktere valamennyire emlékezetes maradt a számomra, de sajnos nincs több a filmben.