A szamuráj

Le samouraï

A film összbevétele 39 481 dollár volt (imdb.com).

Az 1001 film, amit látnod kell, mielőtt meghalsz című katalógusban szerepel ez a film.Szerző: Norbi

A filmtörténelem egyik legbefolyásosabb filmje, ami többek között a következő rendezőket ihlette meg: Martin Scorsese, Quentin Tarantino, Francis Ford Coppola, Jim Jarmusch, John Woo, Johnnie To, David Fincher, Bernardo Bertolucci, Aki Kaurismäki, Takeshi Kitano, Micheal Mann, Georges Lautner, Nicolas Winding Refn, Luc Besson, Joel Coen, Ethan Coen. Szerző: rbernadett

Johnnie To kedvenc filmje. Szerző: rbernadett

Melville aggódott, hogy hogy fogják felvenni azt a jelenetet, amiben Jef a lopott kocsival behajt a garázsba. Mint kiderült nem volt oka az aggodalomra, mert Delon elsőre karcolás nélkül hajtott végig a sikátoron, egyenesen be a garázsba.Szerző: rbernadett

Amikor Jean-Pierre Melville elvitte a forgatókönyvet Alain Delonnal, Delon megkérdezte, hogy mi a film címe. Miután Melville közölte, hogy: A szamuráj, Delon azt mondta neki, hogy kövesse őt a hálószobájába, ahol kiderült, hogy nincs más benne csak egy bőrkanapé és egy szamurájkard a falon. Szerző: rbernadett

John Woo kedvenc filmje. Szerző: rbernadett