Ágnes, az Isten báránya

Ágnes, az Isten báránya

Agnes of God

Egy kolostorban egy törékeny nővér azt állítja, szűznemzéssel hozta vilgára gyermekét, aki azonban életét vesztette. A rendőrség a halott csecsemő miatt felfigyel az ügyre. Miriam Ruth főnővér magára akarja hagyni Agnest, azonban a pszichológus, Dr. Martha Livingston a fiatal nő segítségére kel.

(hp)

Rendező: Norman Jewison
Forgatókönyvíró: John Pielmeier
Ország: Amerikai Egyesült Államok, Kanada
Premier: 1985.08.21.

2021.01.15 krisszi11

A 80-as években egy igazi csoda lehetett ez a film. Még most is tartja magát. Képes több, mint egy koncepciót végigkövetni, megvannak a vicces pillanatai, gyönyörű felvételekkel van tarkítva, remek a szereposztás, a dráma és a párbeszédek is intenzívek.

2015.06.12 mártilány

Elgondolkodtató film, nem éppen könnyű tematikával. Csodálkozom, hogy nem sokat hallani róla. Bár gyerek voltam még, amikor megjelent, hamarabb is találkozhattam volna vele. Egy nagyon jó film.

Annak ellenére, hogy Jane Fonda karaktere láncdohányos, a színésznő 10 évvel a film forgatása előtt leszokott. Így a filmben Fonda nád cigarettát szív, amiben nincs mérgező anyag, nincs benne dohány és nincs az egészségre kedvezőtlen hatással, olyanoknak készül, akik le szeretnének szokni a dohányzásról. Szerző: rbernadett

A Főtisztelendő Anyát, Miriam Ruth nővért eredetileg Geraldine Page játszotta a Broadwayn. Később Page lemondott a film verzió főszerepéről Anne Bancroft kedvéért. Bancroftot később Oscar díjra jelölték a filmben nyújtott alakításáért, azonban a sors iróniája, hogy a díjat, nem ő, hanem Geraldine Page kapta abban az évben az Út az ismeretlenbe (1985) főszerepéért. Szerző: rbernadett