Igazi amerikai rémálom

Igazi amerikai rémálom

American Nightmare

Egy 2015-ben történt megrázó otthoni betörés és emberrablás után egy házaspárt azzal vádolnak, hogy megrendezték a megpróbáltatást, amikor a nő újra felbukkan.

(Hupka Adrián)

Rendező: Felicity Morris
Ország: Egyesült Királyság
Premier: 2024.01.17. | Netflix (2024.01.17.)

1. évad (2024) - 3 epizód

2024.01.30 Zsuzsanna395645

Inkább felháborító

Nem, nem értek egyet az előttem szólókkal. Ez a sorozat több kérdést vet fel, mint amennyi választ ad. Nem a történet valódiságával van bajom, hanem kimondottan ezzel a bárgyú, tipikus amerikai nővel, aki szerintem már saját magára mérges, amiért ily... Teljes kritika

2024.01.20 szemtelen

Pokoljárás

Megannyi kiváló forgatókönyv és furfangosan kitalált bűnügyi történet megfilmesítésén túl is képes az élet olyat produkálni, amiben nem találunk hibát, ami izgalmas, csavaros és sokkoló. Bizony, az élet írja a krimi műfajának legjobb, döbbenetes és zseniális történeteit. A 2015-ös eset egy betörés egy kaliforniai otthonba, ahol Denise és Aaron él, majd mindkettőjüket bekábítva, a nőt elrabolják, és váltságdíjért fogva tartják. A dokumentumfilm hitelesen mutatja a traumatikus élményt, a felfoghatatlan küzdelmet a vádakkal szemben. A történet fordulatokkal teli, csavaros és hátborzongató, mivel a saját bőrödön érzed, hogy ezúttal nem az írói fantázia, hanem a valóság miatt vagy libabőrös.

2024.01.17 Haj

Egy szörnyű és felháborító eset dokumentálása, ami mindemellett fontos dolgokra hívja fel a figyelmet a nők ellen elkövetett nemi erőszakkal kapcsolatos ügyekben és azok kezelésében. Szerintem ez egy újabb jól összedobott doksi a Netflixtől, érdemes megnézni.