Deku   2017. 12. 09.

Kritikán aluli lett a filmnek a háttér története ami az egésznek az alapja kéne, hogy legyen. Hát sajnos nem volt túl nagy meglepetés amit végül a film okozott nekem. Kételyeim melyek a film elején még voltak a film végére tökéletesen megerősödtek.

hackerjulcsi   2018. 03. 13.

Nagyon fura film és pont emiatt nagyon tetszik. "Ali enni kuszkuszt" :D A hölgyet ért negatív diszkrimináció a "margarin esete" is nagyon elgondolkodtató.

SztarkTóni   2016. 06. 25.

Kedvelem az ilyen típusú filmeket. Nincs semmiféle hűha sztori és Hollywood sem képviselteti magát mind a négy sarkon, mégis emlékezetes és élménydús eórában lehet az embernek része. Érdekes a történet fő gerince (idős nő, fiatal szerető), s az a módi, ahogyan a rendező feldolgozta. Elgondolkodtató.

Sniper   2016. 05. 19.

Remek rendezés, mint ahogyan Fasbinder többi rendezése is. Nagyon szeretem a munkáit, különösen a találó filmcímekre hívnám fel a figyelmet. Maga a film nem annyira kimagasló, de remekül megoldották az egyes szituációkat; a párbeszédek pergősek és izgalmasak.

El Hedi ben Salem iszákos, erőszakos természetű ember volt. Egy alkalommal megkéselt három férfit. Letartóztatták és 1977-ben, 42 évesen felakasztotta magát a börtönben.

Emmi vejét maga a rendező, Fassbinder játszotta.

Symo Margit, magyar színésznő alakította az egyik takarítónőt.