A félelem megeszi a lelket

A félelem megeszi a lelket

Angst essen Seele auf
Sniper

Emmi, a nyugdíjaskorú hölgy takarítással egészíti ki időskori nyugdíját. Egy kocsmában megismerkedik a nála jóval fiatalabb marokkói vendégmunkással, Alival. Egymásba szeretnek és úgy döntenek, hogy összeházasodnak. Ez azonban örökre megváltoztatja életüket, mivel környezetük masszív ellenállásába… Több

Forgatókönyvíró: Rainer Werner Fassbinder
Premier (HU): 1978.06.08. | Netflix (2021.04.15.)

2022.08.29 Reitman

Fassbendertől ez a kedvenc filmem. Sajnos azt hiszem, hogy nagyon realista mű, pláne a müncheni olimpia utáni arabellenes hangulat nagyon rossz lehetett. Talán nem is a művészeti minőséget szeretem, hanem azt, hogy végre csinált valaki egy filmet, am... Több

2017.12.09 Deku

Kritikán aluli lett a filmnek a háttér története ami az egésznek az alapja kéne, hogy legyen. Hát sajnos nem volt túl nagy meglepetés amit végül a film okozott nekem. Kételyeim melyek a film elején még voltak a film végére tökéletesen megerősödtek.

2018.03.13 hackerjulcsi

Nagyon fura film és pont emiatt nagyon tetszik. "Ali enni kuszkuszt" :D A hölgyet ért negatív diszkrimináció a "margarin esete" is nagyon elgondolkodtató.

2016.05.19 Sniper

Remek rendezés, mint ahogyan Fasbinder többi rendezése is. Nagyon szeretem a munkáit, különösen a találó filmcímekre hívnám fel a figyelmet. Maga a film nem annyira kimagasló, de remekül megoldották az egyes szituációkat; a párbeszédek pergősek és izgalmasak.

2016.06.25 SztarkTóni

Kedvelem az ilyen típusú filmeket. Nincs semmiféle hűha sztori és Hollywood sem képviselteti magát mind a négy sarkon, mégis emlékezetes és élménydús eórában lehet az embernek része. Érdekes a történet fő gerince (idős nő, fiatal szerető), s az a módi, ahogyan a rendező feldolgozta. Elgondolkodtató.

El Hedi ben Salem iszákos, erőszakos természetű ember volt. Egy alkalommal megkéselt három férfit. Letartóztatták és 1977-ben, 42 évesen felakasztotta magát a börtönben.Szerző: Bogi87

Emmi vejét maga a rendező, Fassbinder játszotta.Szerző: Bogi87

Symo Margit, magyar színésznő alakította az egyik takarítónőt.Szerző: Bogi87

A filmet mindössze két hét alatt forgatták le, így a költsége sem volt magasSzerző: Bogi87

A film Douglas Sirk 1995-ös filmjének remake-je.Szerző: Bogi87