Hullámok hercege (1991)

The Prince of Tides

Berto49   2017. 08. 12.

SPOILER!!! Érdekes módon ezt a filmet sem láttam eddig, pedig 1991-es. Barbra Streisand a rendezője, ő is szerepel benne, de a főhőst Nick Nolte alakítja. Érdekes történet, végig lekötött, bár az utolsó 10-15 perc jócskán átlépi a giccs határát. Lassan, fokozatosan bontakozik ki egy család tragédiája és egy új szerelem. A végén a főhős a feleségét és a három lányát választja. A film nézése közben én is azt gondoltam, hogy igazi szemétség lenne egy új – igaz, minden szempontból csodálatos kapcsolatért – felrúgni az addigi életét és elhagyni a három őt rajongva szerető kislányát. Az én „tippem” jött be. A legvégén Tom sajnálkozik, hogy az embereknek miért csak egy életük van.

papaja   2018. 03. 08.

Ha Barbara Streisand valamiben feltűnik, akkor a film lehet bármennyire is pocsék, az ő alakítása egész biztosan kiemelkedő lesz. Egy ilyen karaktert csípőből kivág, és csakugyan, nekem ő tetszett a legjobban a filmben. Még ha a történet eléggé sablonos is volt, akkor is igencsak aládúcolta az ő alakítása az egész koncepciót.

Jeroen Krabbé
Jeroen Krabbé
Nick Nolte

Tom Wingo szerepét eredetileg Kevin Costnernek ajánlották fel.

Jason Gould alakítja Barbra Streisand fiát, aki valójában is a fia.