Öngyilkos szüzek

Öngyilkos szüzek

The Virgin Suicides
Panda

A Lisbonék kívülről átlagos amerikai családnak tűnnek. Az apa matematikatanár, öt lányának nevelését inkább mélyen vallásos felesége végzi, aki drákói szigorral tart rendet a házban: se szeri se száma a tiltásoknak és szabályoknak. A család nem különösebben különös életét azonban egy szörnyű… Több

Zene: Air
Premier (HU): 2000.10.11.

2019.01.28 lauralaura

Nagyon fura volt, de minél több idő telik el a film óta, annál jobban tetszik. Olyan tini film, de nem az a tipikus.

2017.11.27 Imlah

Lelkileg megfogó és elgondolkoztató film. A színészek alakítása hiteles. Megfogott a film. Nem egy sablonos, megszokott dráma, van egy különleges hangulata.

2016.04.13 Panda

Érdekes sztorijú film, ami végig fenntartotta az érdeklődésemet. Eddig nem ismertem a főszereplőket, de pozitívan csalódtam bennük, jól alakítanak, egy élmény volt.

2015.03.06 tomtom

Nagyon megrázó film, ami szerintem hitelesen mutatja be, mi történik, ha egy családban csak a fegyelem, a szigorúság van, és semmi nincs kibeszélve. Lehet persze, hogy az öngyilkosság már egy kicsit túlságosan radikális válasz minderre, de azért meg ... Több

2016.07.09 Toncsi

Nagyon jó volt a film, a kis Coppola szerintem elég tehetséges rendező, még ha a papához nem is feltétlenül ér fel, de ez a film is baromi jól volt összerakva, a színészek, a zene, a képek olyan jól passzoltak egymáshoz, hogy a vége egy nagyon átütő ... Több

Hanna Hall-t eredetileg Lux Lisbon szerepére szerették volna kiválasztani, de végül úgy gondolták, hogy túl fiatal hozzá és inkább Cecilia karakterét adták neki.Szerző: ArpiHajdu és Réci

A család házszáma 2037. A kislány halála után a 7-es fejjel lefelé áll, minthogy immár csak 6 tagja van a családnak.Szerző: kázsé

A könyvet Sofia Coppola eredetileg Thurston Moore-tól, a Sonic Youth nevű együttes tagjától kapta.Szerző: kázsé

Miután Sofia Coppola befejezte a forgatókönyvet, szívszakadva vette tudomásul, hogy egy másik stúdió már elkezdte forgatni az ő adaptációjukat a könyvből. De mivel nem voltak megelégedve az ő forgatókönyvükkel, Coppola megmutatta nekik az övét, és végül mellette döntöttek. Szerző: kázsé