Öngyilkos szüzek (1999)

The Virgin Suicides

lauralaura   2019. 01. 28.

Nagyon fura volt, de minél több idő telik el a film óta, annál jobban tetszik. Olyan tini film, de nem az a tipikus.

Imlah   2017. 11. 27.

Lelkileg megfogó és elgondolkoztató film. A színészek alakítása hiteles. Megfogott a film. Nem egy sablonos, megszokott dráma, van egy különleges hangulata.

Panda   2016. 04. 13.

Érdekes sztorijú film, ami végig fenntartotta az érdeklődésemet. Eddig nem ismertem a főszereplőket, de pozitívan csalódtam bennük, jól alakítanak, egy élmény volt.

Toncsi   2016. 07. 09.

Nagyon jó volt a film, a kis Coppola szerintem elég tehetséges rendező, még ha a papához nem is feltétlenül ér fel, de ez a film is baromi jól volt összerakva, a színészek, a zene, a képek olyan jól passzoltak egymáshoz, hogy a vége egy nagyon átütő ... több»

tomtom   2015. 03. 06.

Nagyon megrázó film, ami szerintem hitelesen mutatja be, mi történik, ha egy családban csak a fegyelem, a szigorúság van, és semmi nincs kibeszélve. Lehet persze, hogy az öngyilkosság már egy kicsit túlságosan radikális válasz minderre, de azért meg ... több»

Hanna Hall-t eredetileg Lux Lisbon szerepére szerették volna kiválasztani, de végül úgy gondolták, hogy túl fiatal hozzá és inkább Cecilia karakterét adták neki.

A család házszáma 2037. A kislány halála után a 7-es fejjel lefelé áll, minthogy immár csak 6 tagja van a családnak.

(kázsé)

A könyvet Sofia Coppola eredetileg Thurston Moore-tól, a Sonic Youth nevű együttes tagjától kapta.

(kázsé)

Miután Sofia Coppola befejezte a forgatókönyvet, szívszakadva vette tudomásul, hogy egy másik stúdió már elkezdte forgatni az ő adaptációjukat a könyvből. De mivel nem voltak megelégedve az ő forgatókönyvükkel, Coppola megmutatta nekik az övét, és végül mellette döntöttek.

(kázsé)

Alicia Silverstone-nak is felajánlották Mary Lisbon szerepét, de elutasította.

(kázsé)

Scott Glenn, Danny DeVito és Kirsten Dunst mind megjelentek már Francis Ford Coppola, Sofia Coppola apjának valamelyik filmjében.

(kázsé)

A francia filmmagazin, a "Les Cahiers du cinéma" szerint a 2000-es év első 10 legjobb filmjének egyike.