Ashanti

Dr. Anansa Linderby egy Afrikában tevékenykedő orvosi misszió tagja. Amikor egy rabszolgakereskedő elrabolja, a férje csak annak él, hogy a feleségét előkerítse és elrablóit megbüntesse. De nem ígérkezik könnyű feladatnak...

(hp)

Kabir Bedi
Beverly Johnson
Omar Sharif

2016.01.29 hansi13

Nem igazán kötött le a film, a kaland és akció helyett talán túlságosan is nagy hangsúly helyeződik az elnyújtott és üres párbeszédekre. Igazából még Caine alakítása sem volt túlságosan meggyőző számomra. Szóval, eléggé felejthető az egész.

2015.02.08 SztarkTóni

Egy kissé átlagos és klisés történet, de rettenetesen izgalmas cselekmény, emellett pedig nagyon jó hangulatú film. Kabir Bedit én csak Sandokan szerepében láttam, és nagyon kellemesen csalódtam, hogy nem egy egyszerű karakterszínész.

Amikor Richard Fleischer hőgutával feküdt a kórházban, egy ismerős hangot hallott. Kinyitva a szemét meglátta William Holden arcát, aki mosolyogva üdvözölte őt, és néhány újságot és magazint hozott neki. Mivel a rendezőt senki más nem látogatta meg a stábból, Fleischert nagyon megérintette Holden kedves gesztusa, és még sokáig emlékezett erre a pillanatra.Szerző: JcWh

William Holden és Michael Caine a forgatás után Kaliforniában is tartotta a kapcsolatot egymással.Szerző: JcWh

A forgatás alatt William Holden, Michael Caine és Peter Ustinov különösen jó barátokká váltak, sokszor együtt töltötték a forgatás utáni szabadidejüket.Szerző: JcWh

Sokan nem értették, hogy a gazdag, Oscar-díjas színész, William Holden miért pazarolja az idejét, erre a filmre. Michael Caine később így nyilatkozott ezzel kapcsolatban: "Biztosan csak el akart utazni Jeruzsálembe."Szerző: JcWh

Michael Caine a film forgatása előtt vett egy méregdrága házat Bel Airben, ami miatt pénzszűkében lehetett, ezért vállalta el a főszerepet.Szerző: JcWh