N/A

Videók

Premier: 2014.04.06.

2020.06.05 supermario4ever

Valósághű sportanime

Nagyon tetszett, valósággal megváltás volt a Prince of Tennis után, ami a végére már úgy hágta át a fizika törvényeit, ahogy nem szégyellte. Ehhez képest a Baby Steps egy sokkal "szerényebb", valósághűbb sportanime, de pont emiatt szerethető. Eiichirou Maruo teljesen kezdőként csatlakozik a "Southern Tennis Club"-ba, ahol egészen az alapoktól sajátítja a tenisz rejtelmeit. Az elején meglehetősen esetlen (mondjuk az egész személyisége olyan kicsit esetlen, de alapvetően szerethető), sokat hibázik, de aztán szépen lassan fejlődik, és egész jó teniszező válik belőle az anime végére. Maruo kis lépésekben fejlődik (innen az anime címe), de azért is tetszett nagyon az anime, mert nemcsak hogy a sportágat mutatja be valósághűen, hanem fejlődés menetét. Egyetlen egy dolog miatt nem kapta meg a maximális pontszámot, hogy néha túl sokat filozofál Maruo. Odáig teljesen rendben van, hogy általa jobban megismerhetjük a tenisz szabályait, trükkjeit, de amikor már többedjére halljuk ugyanazokat, ráadásul hosszú perceken át, az azért komolyan idegesített. Ezt legszámítva nagyon jó az anime. A másik főszereplő lány Takasaki Natsu, összebarátkozik hősünkkel, illetve inkább érzelmi szálat sejtet a kettejük kapcsolata, de ezt a kérdést jó japán módjára nyitva hagyták.