Haikyu!!

Amikor Hinata Shouyou látja a TV-ben a Karasuno Középiskola röplabdacsapatának meccsét, teljesen a "kis óriás" játékának hatása alá kerül. Ez a titokzatos játékos Hinatához hasonlóan alacsony, és látva, hogy termete ellenére nagyon jó játékos, ez inspirálja hősünket. Így elkezd edzeni, és az… Több

Premier: 2014.04.06.

2021.05.25 Rea387147

A++!

Szerény véleményem szerint ez az egyik legjobb sport anime azok közül, amiket eddig láttam. UwU Az anime és maga az egész manga is egy nagyszerű remekmű. Nagyon mélyen belelopta magát a szívembe. Bátran merem állítani, hogy mindenkinek fog tetszeni, bátran ajánlom mindenkinek.

2020.06.05 supermario4ever

A legjobb sportanime

A Haikyuu!! az egyik legjobb dolog, ami az anime világában megtörténhetett. A legjobb sportanime, amit valaha láttam, és minthogy jó néhányhoz volt már szerencsém (néhány esetben inkább pechem), aligha fogok ennél jobbat találni. Az anime ugyanis teljesen valósághűen mutatja be a röplabdát. Végre nem a tipikus Shounenekre jellemző túlzással élnek, hanem teljes mértékig reális marad az anime. A röplabda azon kevés labdajátékok egyike, ahol mindennél fontosabb a csapatszellem. Ha megnézünk egy röplabda meccset, a kommentárok ritkán emelnek ki egy-egy játékost. Az anime pedig kiválóan mutatja be a röplabda csapatsport mivoltát. A csapattagok között ugyanis kiválóan lehet érzékelni a kémiát, ahogy együttműködnek a játékok során, ami olykor igencsak nehézkes. Mert hát csapatszellem ide vagy oda, azért minden egyes karakternek van saját személyisége, és amikor ezek a bizonyos személyiségek úgymond "összetalálkoznak", az bizony sok humor forrása. Az anime ugyanis nemcsak a röplabda valósághű kivitelezése miatt, és az erős személyiségek miatt kiváló, hanem mert olyan poénja van amivel kevés anime büszkélkedhet. Mindezek mellett a játékosok kölcsönösen hatnak egymásra. Akaratlanul is hatással vannak egymásra, és bizonyos szereplőknél hihetetlen személyiségfejlődés figyelhető meg. Így van az, hogy a Haikyuu!! a legjobb a sportanime.

Néhány jelenetet valós röplabda meccsekről "másoltak".Szerző: Oliver.guy_

Az eredeti elgondolás szerint Kageyama Tobio lett volna a főszereplő, ő fedezte volna fel Hinata képességeit, és ő inspirálta volna játékra. Eredetileg nem lett volna annyira egocentrikus jellem.Szerző: supermario4ever

Az első évad a manga 1–8. kötetét, vagyis az 1–71 fejezeteit dolgozza fel.Szerző: supermario4ever