Az osztálytermen túl (2011)

Beyond the Blackboard

ArpiHajdu és Réci   2016. 12. 10.

Egy igazi lelkesítő film, ami erőt ad a tanulmányaikat frissen befejezőknek, akik éppen életük első állásában várják a kihívásokat. Emily Van Camp-ot már az Everwood című sorozatban is nagyon kedveltem, persze ez egy jóval komolyabb szerep, amelyben már (háromszoros!!) anya szerepben tündököl, valamint a karrierjét indítja be éppen, méghozzá nem is akármilyen környezetben. A film fontos témát boncolgat (és ráadásul igaz történeten alapul), ugyanis minden gyermeknek (még a hajléktalanoknak is) joga van oktatásban részesülnie, csak sajnos a legtöbb esetben nem hiszem, hogy ennyire lelkesen vetik bele magukat a tankönyvekbe, amikor még ételhez is nehezen jutnak. Ehhez szükséges egy Stacey-hez hasonló ember, aki nemcsak tanárként, hanem már-már anyaként funkcionál az életükben. Ez tehát egy fontos mondanivalóval bíró film, amelyet nemcsak leendő tanároknak ajánlok.

Az igazi Stacey Bess sok időt töltött a film forgatásán Albuquerque-ben, Új-Mexikóban.

(ArpiHajdu és Réci )

A film munkacíme "Let them shine", vagyis "Hagyd őket ragyogni" volt.

(ArpiHajdu és Réci )

Emily VanCamp és Treat Williams korábban már dolgoztak együtt az Everwood címá filmsorozatban.