Az igazi csoda (2017)

Danielle Rose Russell
Sônia Braga
Nadji Jeter
Jacob Tremblay

Ildikó Bacskai   2021. 09. 23.

Nagyon kedves családi film keserédes humorral, sok nézőponttal, aranyos karakterekkel. Nagyon tetszett, azt gondolom, már általános iskolás korú gyermekekkel is érdemes lenne megnézetni így, az "áltökéletesség instragramm" korában.

indingo   2017. 12. 22.

Minden iskolással megnézetném a filmet. Nagyon kemény a története és helyenként könnybe lábadt a szemem. Érdekes volt az elbeszélésmódja is, hogy mindig más szemszögéből láttuk a sztorit.

Thibo84   2019. 05. 02.

Vonakodtam megnézni, de még is egy tanulságos és szívbe markoló történet, néha egy kis humorral megfűszerezve. Auggie karakterét helyezi ugyan előtérbe, de még is tetszett ahogy mások gondolatait is megtudhatjuk a körülményekről, az érzéseikről. Tudom ajánlani mindenkinek.

Deku   2018. 02. 15.

Minden unalom nélkül nézhető volt és szerethető főleg a frappáns párbeszédek miatt. Igazán tetszetős kis film darab volt. El lett találva benne minden, pár apróbb kis hiba talán akadt, de ez nekem nem tűnt fel mivel nagyon jól elszórakoztatott.

bogyóka94   2018. 07. 02.

A film Auggieról, a fejlődési rendelleneséggel szünletett kisfiúról és a családjáról szól. Auggie életébe akkor kapcsolódunk bele a film által, amikor iskolába indul, így végigkövethetjük küzdelmeit a beilleszkedéshez vezető úton. A film nagyon jól ... több»

MP170506   2018. 02. 25.

Elgondolkodtató, tanulságos film. Nagyon tetszett, hogy nem csak a kisfiú szemszögéből ismerhetjük meg a történéseket. Nagyon rossz belegondolni, hogy sajnos ilyen világot élünk, ahol a gyerekek nagyon gonoszak tudnak lenni, még a szüleik pedig szörn... több»

elekm90   2020. 02. 22.

Egy aranyos családi film, sajnos nem csak a gyerekek, de a felnőttek is hajlamosak a külsőségek alapján megítélni egy embert, mielőtt megismernék. Jacob Tremblay jó a főszerepben. 7/10.

A film összbevétele 305 593 765 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 30 858 198 forintot termelt. A hazai mozik összesen 42 006 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

Julia Roberts annyira megszerette Jacob Tremblay-t a forgatás során, hogy még a kisfiú édesanyja is észrevette milyen szoros a kapcsolatuk és a második anyukájának nevezte Julia-t.

Auggie karaktere nagy Star Wars rajongó. Jacob Tremblay is a való életben nagy rajongója a Star Warsnak.

(diumiu)

RJ Palacio-t a könyv megírásában az ihlette, hogy fiát egyszer elvitte fagyizni, ahol egy gyermeket láttak aki Treacher Collins szindrómás volt. A fia elsírta magát. Ezt a történetet a film egyik jelenetében használják, ahol Jack Will édesanyja emlékeztet rá, hogy miért fontos Auggie-t örömmel fogadni.

(diumiu)

Jacob Tremblay és családja a film forgatása előtt komolyabban is megismerkedett a Treacher Collins szindrómával.

(diumiu)

Ez Jacob Tremblay második olyan filmje, mely egy gyermek szemszögéből mutatja be a történetet. Az első a 2015-ös A szoba volt, mely szintén egy regényadaptáció.

Nem akartuk, de Julia Roberts akkor is megdolgozta a szívünket. SOÓS TAMÁS KRITIKÁJA. több»

Az igazi csoda összességében egy aranyos, szívhez szóló film, ami azt mutatja be, hogy mennyire nehéz beilleszkedni, ha különbözöl a többiektől, illetve hogy másokra milyen hatást gyakorolhatsz te magad. A két ünnep között kellemes kikapcsolódás lehet ez a kedves film az egész család számára. 8/10 több»

Végtelenül cinikus világunkban borzasztó nehéz egy egyszerű, tiszta, pozitív üzenettel bíró, és az iróniát teljesen nélkülöző családi filmet készíteni anélkül, hogy a végeredmény ne válna nevetségessé, vagy elképesztően giccsessé. Az igazi csodának sikerült a csoda. 75/100 több»