Egy röpke románc naplója

Egy röpke románc naplója

Chronique d'une liaison passagère

Amikor az egyedülálló anya Charlotte (Sandrine Kiberlain) találkozik a házas Simonnal (Vincent Macaigne), szinte azonnal szerelembe esnek egymással, rövidesen pedig mindkettőjük számára egy új élet veszi kezdetét.

Persze eredetileg úgy tervezték, hogy csak a szórakozás kedvéért találkoznak, az… Több

Rendező: Emmanuel Mouret
Forgatókönyvíró: Pierre Giraud, Emmanuel Mouret
Ország: Franciaország
Premier (HU): 2023.03.16. | Cinego (2023.10.05.)
Forgalmazó: Cirko Film

Emmanuel Mouret és Vincent Macaigne már a Les Choses qu'on dit, les choses qu'on fait című filmben is együtt dolgozott, amely a rendező tizedik nagyjátékfilmje volt.Szerző: csd

Emmanuel Mouret azt akarta, hogy a film helyszínei változatosak és hatalmasak legyenek, hogy a történetnek nagyobb teret adjanak. Cinemascope formátumot és nagyméretű felvételeket használt a forgatások során.Szerző: csd

Emmanuel Mouret-t többek között az vonzotta ehhez a projekthez, hogy nagy hangsúlyt fektethetett azokra a pillanatokra, amikor a két szerelmes először találkozik. Szerző: csd

A filmet a 2022-es cannes-i filmfesztivál cannes-i premier előtti válogatásában mutatták be.Szerző: csd

Az Egy röpke románc naplója Emmanuel Mouret tizenegyedik nagyjátékfilmje.Szerző: csd

(2023. 05. 03.)
Jók a szituációk, átélhetők a bonyodalmak és a dráma, működik a humor, Sandrine Kiberlain ragyog, Vincent Macaigne pedig már régóta jobb Woody Allen, mint az igazi. Vörösbor mellé ajánlom. Több