Zsigmond Emőke
Balázs Ádám
Balázs Ádám
Kerekes Vica

Létezik egy módszer, amely kilencvenkilenc százalékos pontossággal megmondja, hogy valóban életük szerelmével élünk-e. Hiába a teszt, Dóra (Kerekes Vica) 'Nagy Ő'-je épp nősülni készül, és nem a főhősünk a választottja. Dóra mindenesetre tesz róla, hogy megédesítse a saját életét. A… Több

Rendező: Lakos Nóra
Ország: Magyarország
Premier (HU): 2020.09.10. | HBO Max (2021.07.01.) | Filmio (2022.04.07.) | Netflix (2023.04.12.)
Forgalmazó: InterCom

2024.02.16 Master

Szórakoztató és habkönnyű

Lakos Nóra filmje, a Hab egy valóban szórakoztató kis vígjáték remek sztorival és alakításokkal. A központi karaktert, Dórát, aki pályázati támogatást szeretne szerezni saját süteményező vállalkozásához, a még napjainkban is bombázó formában lévő, gyönyörű Kerekes Vica alakítja. Egyedül miatta is megéri megnézni ezt a filmet, mert egyszerűen elbűvölő jelenség. Igazi NŐ minden sejtjében. Kapunk vicces jeleneteket, poénokat és egy kikapcsolódásra tökéletesen alkalmas vígjátéki történetet. Egyértelműen négy csillagos produkció.

2020.10.01 indingo

A pusztazámori Barcza-kastély, mint helyszínválasztás remeke ötlet volt. A film kelelemes, bár nem túl maradandó a története. A története kiszámítható.

2021.12.07 sptt

Kedves, romantikus film, bár az ingerküszöböt nem igazán éri el a cselekvés változatossága, a hirtelen drámai fordulatok nem kergetik őrületbe a nézőt. Egyszer meg lehet nézni, ha előtte megittál egy erős kávét, akkor talán ébren is maradsz a végéig. 6/10

2020.08.29 Fortress

Remek szórakozás az új magyar vigjáték

Lakos Nóra idei filmje a Hab, az utóbbi évek egyik legjobb magyar produkciója, remek alakításokkal, élvezetes sztorival és szórakoztató, vicces jelenetekkel. Kerekes Vica ezúttal is fergetegeset nyújt, lényéből fakad az őszinte, könnyed játékos életvidámság. Ezúttal karaktere szerint egy cukrászdáját megmenteni próbáló üzletasszonyt alakít, aki a pályázathoz kamu-családot kell hogy teremtsen. A helyzet számtalan vicces jelenetet hoz, stílusos és inteligens humorral és romantikával. Önfeledt szórakozás fiataloknak és öregeknek.

2021.10.31 dandelion1983

Kellemesen csalódtam, nagyon cuki, könnyed, romantikus alkotás, a két főszereplő zseniálisan játszott. Néhány mellékszálat kidolgozatlannak éreztem, és örültem volna, ha lelkileg mélyebbre mennek egy picit, de így is egy szerethető filmet láthatunk.

A film 104 385 987 forintos bevételt termelt Magyarországon. A hazai mozik összesen 37 139 400 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

Mátray László és Kerekes Vica a film két főszereplője, mindketten határontúli magyarok. Szerző: indingo

A forgatásra a teljes stáb beköltözött a pusztazámori kastélyszállóba. Hétvégente a filmes felszerelést el kellett rejteni, mert a kastély esküvői helyszínül szolgál. Szerző: indingo

A film csodás süteményeinek egy része gipszből készült, hogy bírják a forgatást. Szerző: indingo

A film gyönyörű süteményeit a Chouchou cukrászai készítették. Szerző: indingo

(2020. 09. 17.)
Nem szúr, nem harap, de szórakoztat
A Hab tehát összességében korrekt film, amely néhány alapvetően elsőfilmes és műfaji természetű hiányosságtól eltekintve megállja a helyét, sőt még szórakoztatni is képes. Több

Értékelés: 6.5/10
(2020. 09. 17.)
Ki ne adna harmincmilliót a szerelmes cukrászlánynak?
A Hab tehát végső soron abba a faramuci helyzetbe kerül, hogy a sablonokat levetkőző, egyéni ötletei, amelyek az újabb magyar romkomok derékhadánál mindenképp emlékezetesebbé teszik, egyúttal a rendezés hibáit is felnagyítják. Több

(2023. 03. 02.)
Szerethető romantikus komédiával mutatkozott be a Lakos Nóra. A Hab az Amélie csodálatos élete hangulatvilágát idézi meg: egy könnyed, de mégsem bugyuta romkom szerelemről, hazugságokról és boldogságról. Több

Értékelés: 6.5/10
(2020. 09. 14.)
Kinevetni magunkból a fájdalmat
A Hab minden erénye ellenére is hiányérzetet hagy maga után: egy okos és szimpatikusan keserédes romantikus komédia ígéretét, amit csak a jól eltalált befejezésben tud a film valóra váltani – megörökítve egyben egy egész ország rajongását Mácsai Pál iránt. Több

(2020. 09. 13.)
Egy százalék
Száz szónak is egy a vége, jó nézni, ahogy jókedvű és elégedett nézők ballagnak kifelé a moziból, mindezt egy magyar film idézte elő – talán ezúttal még a kukoricát is elfelejtették végigönteni a székeik alatt. Több