Játssz egy 80 cm képátlójú Hyundai okostvéért! Login

Hab

Zsigmond Emőke
Bányai Miklós
Kerekes Vica

belavagyok   2020. 11. 07.

Elek Ferenc szerintem most is mindent vitt, pedig még csak főszereplő sem volt. Aranyos kis történet, szerelemről és útkeresésről, családról, barátságról.

Fortress   2020. 08. 29.

Remek szórakozás az új magyar vigjáték

Lakos Nóra idei filmje a Hab, az utóbbi évek egyik legjobb magyar produkciója, remek alakításokkal, élvezetes sztorival és szórakoztató, vicces jelenetekkel. Kerekes Vica ezúttal is fergetegeset nyújt, lényéből fakad az őszinte, könnyed játékos életvidámság. Ezúttal karaktere szerint egy cukrászdáját megmenteni próbáló üzletasszonyt alakít, aki a pályázathoz kamu-családot kell hogy teremtsen. A helyzet számtalan vicces jelenetet hoz, stílusos és inteligens humorral és romantikával. Önfeledt szórakozás fiataloknak és öregeknek.

indingo   2020. 10. 01.

A pusztazámori Barcza-kastély, mint helyszínválasztás remeke ötlet volt. A film kelelemes, bár nem túl maradandó a története. A története kiszámítható.

DarkMoss   2020. 09. 11.

A látványvilága kellemes, Kerkes Vica pedig tündéri, de maga a film sjanos nem egy nagy eresztés. A karakterek motivációi teljesen rejtve maradnak, a forgatókönyv és ezzel a tempó többször is megbicsaklik, és az embernek az az érzése marad tőle, hogy ebben lehetett volna sokkal több is.

Bazzzsi   2020. 10. 23.

A biocitromot szúnyogok ellen mindenképpen ki fogom próbálni. :) Közepes vígjátéknak mondanám.

VvV   2020. 09. 16.

Nem is annyira habkönnyű, mint gondoltam. Szép film, remek magyar színészekkel, jó humorral és csipetnyi drámával.

Timike   2020. 09. 26.

Kovács Lehel most is fantasztikusat alakított, és mindenképpen ki kell emelni a csillagszemű szőke kisfiút. Imádtam! A film maga helyenként jó humorú, a történet lehetett volna összetettebb, nem pedig a volt szerelme után síró csaj storyja.

A film 104 385 987 forintos bevételt termelt Magyarországon. A hazai mozik összesen 37 139 400 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

A HAB gyártását 286 millió forinttal támogatta a Filmalap.

A film forgatókönyvének megírásában Fekete Fruzsina a saját élményeire támaszkodott.

Kerekes Vica elmondta, hogy először el sem akart menni a castingra, de egyáltalán nem bánta meg, hogy végül belevágott. A szereplőválogatás hangulata és Lakos Nóra személyisége tökéletesen elégnek bizonyult, hogy örömmel vállalja el a szereplést.

Lakos Nóra elmondta, hogy már a film tervezésekor Kerekes Vicát szerette volna megszerezni a főszerepre. A rendezőnő több interjúban is méltatta a szlovákiai színésznő tehetségét és a belőle sugárzó eleganciát.

A film egyes jeleneteit a pusztazámori kastélyban forgatták.

A Hab tehát összességében korrekt film, amely néhány alapvetően elsőfilmes és műfaji természetű hiányosságtól eltekintve megállja a helyét, sőt még szórakoztatni is képes. több»

A Hab tehát végső soron abba a faramuci helyzetbe kerül, hogy a sablonokat levetkőző, egyéni ötletei, amelyek az újabb magyar romkomok derékhadánál mindenképp emlékezetesebbé teszik, egyúttal a rendezés hibáit is felnagyítják. több»

A Hab minden erénye ellenére is hiányérzetet hagy maga után: egy okos és szimpatikusan keserédes romantikus komédia ígéretét, amit csak a jól eltalált befejezésben tud a film valóra váltani – megörökítve egyben egy egész ország rajongását Mácsai Pál iránt. több»