Játssz egy Nintendo Switch Lite-ért » Login

Hab

belavagyok   2020. 11. 07.

Elek Ferenc szerintem most is mindent vitt, pedig még csak főszereplő sem volt. Aranyos kis történet, szerelemről és útkeresésről, családról, barátságról.

Fortress   2020. 08. 29.

Remek szórakozás az új magyar vigjáték

Lakos Nóra idei filmje a Hab, az utóbbi évek egyik legjobb magyar produkciója, remek alakításokkal, élvezetes sztorival és szórakoztató, vicces jelenetekkel. Kerekes Vica ezúttal is fergetegeset nyújt, lényéből fakad az őszinte, könnyed játékos életvidámság. Ezúttal karaktere szerint egy cukrászdáját megmenteni próbáló üzletasszonyt alakít, aki a pályázathoz kamu-családot kell hogy teremtsen. A helyzet számtalan vicces jelenetet hoz, stílusos és inteligens humorral és romantikával. Önfeledt szórakozás fiataloknak és öregeknek.

indingo   2020. 10. 01.

A pusztazámori Barcza-kastély, mint helyszínválasztás remeke ötlet volt. A film kelelemes, bár nem túl maradandó a története. A története kiszámítható.

DarkMoss   2020. 09. 11.

A látványvilága kellemes, Kerkes Vica pedig tündéri, de maga a film sjanos nem egy nagy eresztés. A karakterek motivációi teljesen rejtve maradnak, a forgatókönyv és ezzel a tempó többször is megbicsaklik, és az embernek az az érzése marad tőle, hogy ebben lehetett volna sokkal több is.

VvV   2020. 09. 16.

Nem is annyira habkönnyű, mint gondoltam. Szép film, remek magyar színészekkel, jó humorral és csipetnyi drámával.

Bazzzsi   2020. 10. 23.

A biocitromot szúnyogok ellen mindenképpen ki fogom próbálni. :) Közepes vígjátéknak mondanám.

Timike   2020. 09. 26.

Kovács Lehel most is fantasztikusat alakított, és mindenképpen ki kell emelni a csillagszemű szőke kisfiút. Imádtam! A film maga helyenként jó humorú, a történet lehetett volna összetettebb, nem pedig a volt szerelme után síró csaj storyja.

Zsigmond Emöke
Bányai Miklós
Kerekes Vica

A film 104 385 987 forintos bevételt termelt Magyarországon. A hazai mozik összesen 69 966 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

A HAB gyártását 286 millió forinttal támogatta a Filmalap.

A film forgatókönyvének megírásában Fekete Fruzsina a saját élményeire támaszkodott.

Kerekes Vica elmondta, hogy először el sem akart menni a castingra, de egyáltalán nem bánta meg, hogy végül belevágott. A szereplőválogatás hangulata és Lakos Nóra személyisége tökéletesen elégnek bizonyult, hogy örömmel vállalja el a szereplést.

Lakos Nóra elmondta, hogy már a film tervezésekor Kerekes Vicát szerette volna megszerezni a főszerepre. A rendezőnő több interjúban is méltatta a szlovákiai színésznő tehetségét és a belőle sugárzó eleganciát.

A film egyes jeleneteit a pusztazámori kastélyban forgatták.

A forgatás megkezdése előtt az alkotók saját bevallásuk szerint sok időt töltöttek el azzal, hogy megtervezzék a film meseszerű látványvilágát.

Lakos Nóra rendező elmondása szerint olyan filmet szeretett volna forgatni, ami egyszerre humoros, szórakoztat és gondolatokat ébreszt a nézőkben.

Lakos Nóra a nagyjátékfilmes debütálása előtt több díjnyertes rövidfilmet és dokumentumfilmet is rendezett, de a reklámok és a tévésorozatok világában is kipróbálta magát.

A film női főszerepét a szlovákiai születésű, pályafutása során számos nemzetközi produkcióban is sikert arató Kerekes Vica alakítja, míg a férfi főszerepre a Jászai Mari- és Kaszás Attila-díjas Mátray Lászlót szerződtették.

A HAB Lakos Nóra rendező első nagyjátékfilmje.

A Csak szex és más semmi trónja továbbra sincs veszélyben, és ha így haladunk, sokat kell még várnunk a trónfosztásra. több»

Igazi laza kikapcsolódás, jámbor és vicces. Őszinte szeretettel készített cukrászsütemény, amire nem csak elfogyasztása közben, de utána is jószívvel gondolunk. több»

Száz szónak is egy a vége, jó nézni, ahogy jókedvű és elégedett nézők ballagnak kifelé a moziból, mindezt egy magyar film idézte elő – talán ezúttal még a kukoricát is elfelejtették végigönteni a székeik alatt. több»