Játssz egy Nintendo Switch-ért ·  Fórum Login

Tolnay Klári
Gordon Pinsent
Páger Antal

Berto49   2019. 05. 21.

Hazugságok tengeren innen és túl

Húsz év távollét megszépíti, sőt átírja az emlékeket. A Kanadában élő János és a Magyarországon maradt édesanyja (Tolnay Klári), aki soha nem volt igazi „édes”, kitalált múltat kreálnak maguknak és a levelezésükben erre támaszkodva ámítják egymást. A történet nem különösebben megkapó, de annál inkább a magyar színész nagyságok játéka. Tolnay Klári, Törőcsik Mari és Páger Antal nevét kell feltétlenül megemlíteni. A film szerintem nem tartozik a Makk-életmű kiemelkedő darabjai közé, de egyszeri alkalomra elment.

kórica   2016. 01. 26.

A stáblistában Törőcsik neve utolsónak szerepel, de amit "művelt" a presszóban, a kócos hosszú haját igazgatva, az a csoda számba menő a lelki mélységek szempontjából.

Mavis Gallant (1922–2014) kanadai születésű, de Párizsban élt írónő művéből készített kanadai–magyar dráma.

(Berto49)