A méhkas szelleme

A méhkas szelleme

El espíritu de la colmena

A film 1940-ben játszódik egy Isten háta mögötti kis spanyol faluban, ahova egyszer egy utazó mozi érkezik, és bemutatják a Frankenstein című filmet. Az előadást a két kisgyermek, Isabel és Ana is megnézi, és teljesen a hatása alá kerülnek. Zavarba ejti őket a… Több

Rendező: Víctor Erice
Ország: Spanyolország
Premier: 1973.09.01.

2016.07.13 HappyOptimus

Az egyik legjobb film, amit az utóbbi időben láttam. Bár nem egy mai darab, de etől eltekintve szerinem egy remekmű. Abszolút kiálla az idő próbáját.

2015.11.30 jannniisscem

Gyönyörű, melankólikus film, amelynek hangulata engem teljesen magával ragadott. Az biztos, hogy kell hozzá némi türelem. De abszolút megéri rászánni az időt. Csakis ajánlani tudom, hiszen egy remekmű.

Fernando Fernán Gómez mielőtt elvállalta az apa szerepét, egy szót sem értett a forgatókönyvből.Szerző: Bogi87

Az dvd-n az extrák között a film előzetesét, és egy képgalériát tekinthetünk meg.Szerző: Bogi87

A filmben pontosan 1000 beállítás látható, 500 külső felvétel és 500 belső felvétel. Szerző: Bogi87

A családtagok soha nem jelennek meg a film során egy képen, külön snitteken látjuk csak őket.Szerző: Bogi87

A film címét Maurice Maetelinck belga író és költő egyik tudományos munkájából vették. A „méhkas szelleme” kifejezés alatt az író azt a rejtélyes erőt érti, melynek a méhek maradéktalanul engedelmeskednek, emberi értelemmel viszont mindez felfoghatatlan.Szerző: Bogi87